| Draghita_8467 a întrebat:

Hei TPU >:

Incep. Sunt in clasa a 8. a si inca nu am avut primul meu prieten, cu toate ca colegele mele zic : Eu l-am avut pe primul in a 5. a si chestii. Pur si simplu e mai bine sa. l ai cand esti mai mare, nu? De cand a inceput scoala a inceput sa-mi placa de un tip, iar acum chiar il plac grav >8- Faza e ca nu ne salutam sau chestii pentru ca nu suntem prietenii, cu toate ca eu m.am imprietenit cu prietenii lui si nu stiu de ce cu el nu pot puppy dog eyes Chiar vreau sa ma imprietenesc cu el, dar nu stiu cum puppy dog eyes Si prietenele mele spun ca am face un cuplu adorabiil puppy dog eyes da` ma enerveaza laughing adica nu suntem impreuna. Iar colega mea ma tot impinge in el cand trec pe coridor. Si cred ca arat penibil in ipostaza asta puppy dog eyes Iar daca o sa intreb ceva de el pe un prieten de.al lui o sa inceapa : Iti place de el >: Nicolaaaau! Lu` nesquik ii place de tine devil Si cred ca o sa ma fac de ras pentru ca daca un baiat stie ca. l placi profita oarecum. Cine ma poate ajuta puppy dog eyes? Dau fundita >:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine happy E mai bine sa ai primul prieten cand esti mai mare ...eu cred ca ar trebui sa fii directa cu el, cu toate ca nu sunteti prieteni. Sau pune-o pe o prietena sa il intrebe ce parere are despre tine. nu stiu, orice! Afla mai intai de toate daca are si el sentimente fata de tine. Daca nu te place, atunci inseamna ca nu te merita. Pur si simplu nu te arata rusinoasa si rade cand esti pusa in ipostaje jenante. Asta inseamna sa ai umor!winking Succes! Fubnditza puppy dog eyesdevil Te roooooog!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 16 ani si uite ca n-a fost tsunami in anul ala din cauza meahee hee. Deci nu te mai stresa atata ca n-ai de ce,sincer.

Uite,Nicolau asta e un candidat bun caci e clar ca iti place si vrei o relatie.
Intra in gasca lui si incearca sa ii vorbesti (orice,legat de scoala sau nu). Insa, cum ai zis si tu, nu ii arata ca esti moarta dupa el!

Bafta!

| NoChanceForUs a răspuns:

Nesquik,daca vrei sa intrii in inima lui Nicolau, mai intai cucereste-l.Nici Roma nu s-a construit intr-o zi.Si daca un baiat isi bate joc cand afla ca il placi atunci de ce sa-i spui? Vezi ca te contrazici singura? baga-l si tu intr-o zi in seama, intreaba-l ce face...hai ca te descurci tu!

| nimiiiiiic a răspuns:

Ar trebui sa-i dai de inteles ca-ti place de el, poate si el te place. Daca faci rost de nr. lui de tel e si mai bine, asa puteti discuta, iar tu iti poti clarifica sentimentele fata de el.cine stie poate e ceva trecator. BAFTA>big grin

| mjdhr a răspuns:

Primul meu prieten l-am avut la sfarsitul clasei a 9ahee hee acum sunt a 10a si sunt tot cu ellove struck nu iti face griji la ce varsta o sa ai prieten, cu siguranta cand vei fi la liceu vei gasi multi si nici nu vei stii pe care sa il alegi laughing vb din propria experienta.si spune-i prietenei tale sa nu ii mai zica ceva baiatului de tine si sa nu te mai impinga in el ca nu rezolvi absolut nimic, din contra e mai raustraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tu sa te apropii singura de el. Sa te bagi in seama, sa te uiti mai insistent la el. Colega ta nu procedeaza corect pentru ca nu iti face nici tie placere si cu siguranta si el se simte prost. Cu mai mult curaj si incredere in tine o sa te apropii de el, bineinteles daca si el isi doreste asta. Baftaa :*