| doareustreet a întrebat:

Hei TPU m-am despartit de prietena mea acum ceva timp si de atunci am auzit ca cica plangea si acum incerca sa ma faca gelos cu alt baiat... cum sa fac sa ii para rau dupa ce o pierdut sau ce sa fac ca de fiecare data cand trece pe langa mine isi ia botu pe sus si face pe figuranta ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ba plangea, ba mergea cu botul pe sus ( cu acelasi bot pe care tu doreai sa-l saruti si nu prea aveai succes!); nu am inteles cum face pe figuranta! Tu incearca sa fii om in continuare.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum ii trece. Asa ca las-o sau te gandesti mai mult tu la ea?

| ywar a răspuns:

Sa nu faci ceva... sa o lasi in pace si sa treci pur si simplu mai departe. La varsta voastra aceste experiente nu-s relatii ci un mod de a lua contact cu lumea reala in care veti ateriza in jurul varstei de 18-20 de ani. O femeiusca din asta trebuie tratata cu indiferenta si sa vezi ce se calmeaza pe urma; poate, supriza se va intoarce la tine. Si cand s-a intors la tine ii spui: ai plecat prima data si acum te intorci? Uite usa e ta. Iesi din viata mea! O sa bazaie sa te impresioneze dar tie o sa ti se rupa. Meditatiile nu le dau pe gratis.

| stark47 a răspuns:

Daca faci o actiune in privinta asta nu ii vei arata decat ce ceea ce face ea functioneaza.desi functioneaza(pentru ca daca nu ar fi functionat nu ai mai fi pus intrebarea asta aici), incearca sa fii ignorant.
cand cineva se chinuie sa iti obtina atentia, cel mai naspa e sa nu ti se raspunda

| doareustreet explică (pentru stark47):

Dar ea de ce incerca sa mai faca astea? astept un raspuns happy

| stark47 a răspuns (pentru doareustreet):

Cu oti avem un grandoman in noi, unii il hranesc mai mult alti mai putin.
o face pentru ca ii place sa vada cum tu te chinui de unu singur, asta o face pe ea sa se simta importanta dorita.incearca sa nu o mai faci sa se simta in felul asta si vei vedea ca situatia se va schimba

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa nu o bagi in seama si sa nu-i acorzi atentie. Daca o sa vada ca nu-i acorzi atentie o sa cedeze. Daca ea se comporta asa o face pentru ca vrea sa arate ca este tare si ca nu sufera.

| RockRox a răspuns:

Nu o baga in seama, indiferenta doare cel mai tare. Nici nu te uita la ea.