| pokenstein a întrebat:

Hei TPU, mie imi place de un baiat cu care am dansat la o petrecere, i-am gasit pe facebook id-ul si de atunci vorbim destul de des pe mess, o data el a deschis vorba de o relatie de-a lui in care mi-a spus ca a placut-o foarte mult pe tipa respectiva si chiar a fost foarte trist atunci cand s-a despartit de ea, dar problema este ca noi nu vorbim fata in fata pentru ca eu de cate ori trec pe langa el incerc sa nu ma uit inspre el pentru ca ma inrosesc si ma apuca rasul, de aceea vorbim numai pe mess.Eu as vrea sa-i spun ca il plac si sa vad daca ar vrea sa fie cu mine numai ca ma tem ca sentimentul sa nu fie reciproc. Voi ce ma sfatuiti? happy

8 răspunsuri:
| JustMe324 a răspuns:

Iti spun eu ca e reciproc, adica stiu din propie experienta, ca nu ai vorbi atat de mult cu o,, necunoscuta'' sa zic asa, sigur e reciproc. Oricum daca nu e reciproc, nu ai nimic de pierdut happy

| Bogdan_7395 a răspuns:

Ti-a spus de fosta relatie, insemnand ca are incredere in tine.nu vorbiti fata in fata pentru ca tu te inrosesti, deci altfel spus te rusinezi dar nu cred ca e un motiv intemeiat sa nu incepi o discutie face 2 face,din contra, ar putea gasi dragut chipul tau inrosit de prezenta lui, si un zambet natural...adorabil.Incearca!

| tenutza a răspuns:

Daca asta te sperie, da-te o data cu fond de ten si pudra, da ai grija sa nu se vada aiurea si poate asta o sa te faca mai sigura pe tine. Si afla repede ce zice si elhappyPoate o sa fiti fericitihappySucces

| andra000 a răspuns:

Spune-i pe mess bineinteles de ce simti pentru el,iar cand va intalniti incearca sa te controlezi,sa nu mai razi. daca vrei o relatie, trebuie sa fii si pregatita. daca baiatului ii place de tine si tu de cate ori il vezi incepi sa razi si sa te porti copilareste nu cred ca ii va placea sau cel putin te va invita sa jucati sotronul. pregateste-te dinainte pentru intalnire, gandeste-te la ce o sa vorbiti etc.si atunci nu cred ca te cei mai intimida.

| jupiterestru a răspuns:

Incercarea moarte n-are!

| Black2013 a răspuns:

Daca va cunoasteti de mult timp poate sa aiba aelasi sentiment pentru tine. invita-l
la o intalnire si puteti discuta bai bine.fii deschisa nu te speria. daca nu incerci nu risti

| EllennaTPU a răspuns:

Spune-i... Nu e bine sa te amagesti mai bine ii spui si scapi de greutate; x

| eduardpaul a răspuns:

Spune-i ca il placi...ce ai de pierdut...
Ma iales ca tocmai ce a fost parasit.are nevoie de compasiune
Zi mai repede ...sa nu-l ia alta