| Zmeuricăa a întrebat:

Ok, decii cunosc un baiat de 3 ani. El e verisorul unei prietene foarte bune. Vara trecuta am inceput sa vorbim, sa iesim etc. De cand ne stim, noi ne certam si faceam glume unu pe seama altuia (in joaca), era placut, sincer. Dupa cand a inceput scoala ne-am apropiat foarte mult, sa spunem ca in toamna am inceput sa ne cunoastem. Iar in Iarna mi-am dar seama de sentimentele mele fața de el. Nu prea mai ieseam impreuna, dar vorbeam in fiecare seară. Ei bine dupa ceva timp i -am spus ca il plac. De atunci ne-am apropiat mult si dadea semne ca si el ma place. Am avut o problema chiar in momentele alea, si nu am mai vorbit. Dupa prin Februarie, cand am vrut sa vorbesc cu el numai eram la fel de apropiati. El iesea cu una din prietenele mele (amicii), prietena mea l-a intrebat daca inca ma place el a spus ca nu si ca nu m-a placut vreodata. A fost ciudat, chiar simteam si eram sigura de sentimentele lui. Si l-am uitat cu greu, pana acum in mai, mi-am amintit de el iar. De tot, nu stiu de ce ne-am indepartat si de ce el a spus asta daca se vedea clar ce simtea pentru mine. Si stiu ca el simtea ceva inainte de a ne apropia cand ne-am intalnit la ziua cuiva. Cateva sfaturi, voi ce credeti? Dau funda ❤

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca nu i-ai explicat de ce ai disparut, el te-a crezut neserioasa si a fost dezamagit. Si-a reprimat sentimentele fata de tine si s-a vindecat. Este aproape imposibil sa il mai aduci inapoi. Ai putea totusi sa ii explici odata cand sunteti numai voi doi ce s-a intamplat atunci, poate ii mai trece din gustul amar.