| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU!
Prietenul meu s-a despartit de mine. Nu stam in acelasi oras,ne vedem doar in weekend-uri. Ne-am vazut duminica asta,el isi luase tigari si ramasese fara bani pentru drum, ma rog, urma sa ii dau eu..il intrebasem daca i-au mai ramas ceva bani, dar a zis ca nu, dar mintise si m-a deranjat, n-am inteles de ce a trebuit sa minta.Cat timp s-a intamplat asta,eram la o scara de bloc, nu stateam langa el. Apoi, s-a enervat si a plecat.M-am dus dupa 5 minute dupa el,era in statie,dar n-am mers langa el. A asteptat sa vina masina de gara,ca sa poata sa ia masina de acolo sa ajunga la el in oras.S-a suit in masina si a plecat. M-am intors la scara,pentru ca stiam ca n-are bani pentru drum si am crezut ca se intoarce sau macar imi da un telefon sa vin dupa el. Cand am ajuns acasa,isi schimbase poza de la skype cu noi, dar nu mi-a zis nimic, asa ca i-am cerut explicatii.Mi-a zis ca a trebuit sa mearga prin ploaie si frig 3 ore ca sa ajunga acasa.Am ramas uimita,mi-a zis ca sunt rasfatata si ca nu mai merita relatia.
Nu stiu ce sa fac acum, i-am trimis un mesaj pe skype, in care i-am explicat ca n-ar trebui s-o lasam balta doar din cauza asta.
Ar trebui s-o las balta? Sa renunt? Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Kennedy97 a răspuns:

Salutare. Sincer,eu,ca băiat,mi-ar fi cea mai mare ruşine ca o fată să îmi dea şi un ban! Chiar şi cu împrumut,m-ar mustra conştiinţa! Gândeşte-te că nu merită o asemenea relaţie,în care tu,ca fată,să "îţi ţii" prietenul cu bani. Şi deşi fumez, ştiind că nu mai am bani de drum, categoric nu îmi luam ţigări din ei! Ştiu cum te simţi, ai face orice ca să fiţi împreună, dar chiar nu se merită o asemenea relaţie. Sfatul meu e să îţi cauţi un băiat cu bun simţ. Părerea mea. Numai bine!

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Tu sigur simti ceva pentru el sau te joci de-a telenovela? Stii cum e bancul ala: se intalnesc 2 persoane in bar si la prima vedere se iau in brate, se saruta, tambalau! Dintr-o data amandoi se opresc isi cer scuze cateva secunde pentru a schimba statusul pe facebook. Morala: in ziua de azi, din dorinta de a arata celorlalti ca e in rand cu lumea si iubeste, sufera etc., o face precipitat, cu prima parapanta gasita in cale.
Daca ar fi ceva serios intre voi, nu stiu ce ai mai cauta tu aici sa ne intrebi de ce nu raspunde el pe shype - ai stii ca e o copilarie vorbitul pe net si mult mai importanta comunicarea aia fascinanta dintre voi, intelegerea reciproca!
Parerea mea e sa incerci sa realizezi ce vrei tu de la el (tu zci ca iti este doar prieten - ah, scuze, asa va exprimati voi sad ), daca se merita, daca e momentul pentru ceva serios, ce are in cap si el (vorbeste cu el pe sleau, nu "bani de bilet - akcent")!

| RAY a răspuns:

Lasa-l,nu are banii ce sa faci cu el, fara banii nu exista asa zisa iubire feminina nu? maine daca te claxoneaza unu cu bmw gata il uiti doamne cum puteti fi sincer

| lpavel a răspuns:

Ar fi trebuit demult sa renunti la un idiot ca asta! Cum de nu i-a fost rusine sa-ti ceara bani? Crede-ma asta nu te iubeste deloc, se joaca cu tine doar, pana ii merge, dar sper ca acum sa-ti dai seama si tu de asta si sa nici nu-l mai bagi in seama!

| SkyPilot a răspuns:

O singura intrebare: ti se pare ca asta este un barbat pe care poti sa contezi in viata? In functie de felul in care raspunnzi, vei sti ce ai de facut.
Intre timp am vazut si cealalta intrebare. Iti este atat de greu sa intelegi ca baiatul asta nu mai simte nimic pentru tine? Ii mai ceri o sansa si inca una si te umilesti din ce in ce mai tare in fara unui individ pentru care insemmni din ce in ce mai putin. Ar cam fi timpul sa iti gasesti un baiat local.
Mi se pare penibil ca un baiat (ca barbat nu pot sa il numesc) sa ceara bani de tigari prietenei.

| Ineys a răspuns:

Poate e intr-o situatie financiara mai proasta, si chiar n-a avut bani. Poate el face un sacrificiu sa vina mereu la tine ( platind drumul ) sa va vedeti... Dar bine, ar putea sa lase si el tigarile si sa puna banii de-o parte. Nu stiu, esti intr-o situatie dificila. Fa ce-ti spune inima. Mai tragi de relatie daca se poate, si vezi daca se pune pe picioare. Daca va reveniti incearcati sa n-o mai dati in bara. Daca nu mai merge... cam asta e, imi pare rau daca se ajunge aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renunță la el.

| Amyns a răspuns:

Ce naive sunteti unele, dar tot baieti ca astia o sa va "trezeasca".
Pace! happy

| Thedarangelk a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il lasi in pace...e clar ca nu te merita. Sigur are pe altcineva si in plus nici nu are bani