| anonim_4396 a întrebat:

Sa incep cu inceputul.Am o relatie la distanta de 10 luni. Ne iubim,ne intelegem foarte bine.Dar ne vedem rar,si eu tin la el tot mai mult si e din ce in ce mai dificil pentru mine cu distanta. Am nevoie de el,sa facem lucruri impreuna sa il simt aproape de mine! Nu stiu ce sa fac, sa pun punct relatiei sau sa lupt pentru ceea ce vreau? Dau funda...

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Uneori distanţa poate apropia paradoxal, e ciudat dar funcţionează. Sunt cupluri care se văd în fiecare zi şi de la o vreme deja se plictisesc unul de celălalt.
Dacă chiar vă iubiţi acordaţi o şansă iubiri voastre.

9 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu cred ca depinde de dinstanta, una e distanta intre cluj si constanta si alta e intre Tulcea si constanta. Apoi depinde de posibilitatile de viitor. Va iubiti intr-atat de mult incat sa aveti rabdarea rezolvarii in timp a acestei distante? sau nu prea are nici unul din voi chef sa se mute? Ca, daca nu, pana la urma relatia la distanta n-are in general prea multe sanse.

Cunosc doi oameni care s-au cunoscut pe net, si asta nu e deloc poveste, ea in SUA, el in Australia. El si-a luat intr-o zi toate catrafusele, avand norocul sa aiba destui bani sa-si puna tot ce-avea nevoie intr-un container transportabil pe ocean. Si s-a mutat cu ea si se ocupa acum amandoi pe langa joburile fiecaruia, si cu un adapost de animale.

Altfel spus nimic nu e imposibil, poti lupta daca exista motive suficiente.

| Florinapopica a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Amandoi avem de abia 18 ani, ne-am gandit sa ne mutam impreuna, insa nu avem posibilitatea inca avand in vedere ca suntem inca la scoala!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Florinapopica):

Tocmai asta e problema, daca dragostea dintre voi va trece testul timpului. Eu sper din tot sufletul desi in special barbatii nu prea au stare in ei si sper sa nu fie si cazul lui. Daca si el si tu aveti rabdare nu cred ca va fi o problema.

| sofisis a răspuns (pentru Florinapopica):

Pai ati putea sa optati amandoi pentru aceeasi facultate. De exemplu sa veniti amandoi in Bucuresti la facultate. Sau la Cluj...sau unde vreti.dar sa fie in acelasi oras.
De ce nu luati in considerare varianta asta? E cea mai simpla.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Relatiile la distanta in general nu au cum sa dureze, datorita faptului ca de la un timp apare neincrederea si nu exista contact fizic.
DAR unde exista dragoste adevarata distanta e o notiune irelevanta.
Eu zic sa mai aveti putina rabdare pana terminati scoala.Mult nu mai aveti.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Depinde cat e mult il iubesti

| Uratul01 a răspuns:

Du-te culca-te cu un baiat random si ai sa vezi ca nu o sa mai fierbi asa dupa el

| Florinapopica a răspuns (pentru Uratul01):

Aia se numeste curva, cuvantul acesta nu ma caracterizeaza happy

| kclaudio a răspuns:

Cu incredere si vointa, nu mai zic iubire veti rezista...sentimentele nu dispar...in schimb intr o zi te apuca un dor si te sui in tren si te duci la el, in niciun caz nu ti vine sa te duci cu altul sau alte prostii.