| Progaming50 a întrebat:

Salutari! Da, am o problema, nu as fi postat intrebarea daca nu aveam.
Aseara tocmai a fost Balul Bobocilor, eu sunt in clasa a 10-a si am vrut sa ajut o fata sa castige, i-am facut momentul de talent, adica i l-am imaginat, coregrafie, muzica tot tot tot. Acea fata are o prietena, cea mai buna a ei, si statea cu noi la repetitii mereu. Petrecand mult timp cu prima fata,cea pe care am ajutat-o am ajuns sa am sentimente fata de ea, ma gandesc mereu la ea, incep sa tin la ea, chiar lacrimez cand ma gandesc ca nu as fi cu ea. I-am promis ca va castiga si ca sa ma asigur am vorbit cu vice-primarul care imi este prieten sa castige, insa nu a fost asa, nu a luat nici un loc ba mai mult a castigat prietena ei cea mai buna. Nu a fost suparata de asta, a fost suparata ca nu a luat nimic. Simt ca am dezamagit-o,ea a zis ca nu e nimic. Acum... nu stiu cum sa fac sa ii zic cat de mult tin la ea, mi-e frica sa nu fiu respins, am si o oarecare certitudine ca asa va fi.Ma inspaimanta acest gand, nu vreau sa o pierd, mi-e greu cand nu o vad macar 2 ore pe zi.Nu stiu ce sa fac, ceva ajutor?

2 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

Ce dragut! Ar trebui sa te duci sa vorbesti cu ea, nu e un capat de lume.
Poate a fost dezamagita ca nu a castigat pentru ca a muncit, dar cred ca asta nu e un motiv in a nu vorbii cu tine. Haide! I-ati inima in dinti si spune-i.

Never say never!

Bye Bye :*

| McO a răspuns:

Vorbește-i. Vorbește cu ea despre tot ce simți, chiar dacă ți-e teamă de respingere. Oricare ar fi răspunsul ei, măcar nu vei mai fi nesigur cu privire la ce ar putea simți ea pentru tine. Vei ști cum stă treaba. Baftă!