| tweety21 a întrebat:

Hei TPU, scuza-ti categoria.
Deci de la cage luni as putea scoaye un caine husky afara?
O sa imi iau un caine husky de o luna cu primele 2 vaccinuri deci il pot scoate imediat sau cand?
Si la cate luni ii pot face bae.
Iar daca ia-s lua scutece pentru copii nu caibi si le'as fave gaura pentru coada ca o perioada sa faca in scutece,ar fi bine sau nu?
Si daca ar trebui sa iau scutece pengru caini cat ar costa.
So cu ce sa.l recompensez cand e cuminte cu legume,cereale, sau ce?
Si daca urla seara cum sa.l calmez?

2 răspunsuri:
| annaaaa a răspuns:

Il poti scoate la 7 zile dupa al-2-lea vaccin!

| DulceataDeCapsuniCuCiocolata a răspuns:

Buna tewwty21. Cainele trebuie scos afara la un an. Pana la un an sa nu il scoti afara decat rar pentru 5 minute. Sa nu il ti in lesa decat cand implineste un an. Il ti in lesa doar afara. Baie trebuie sa ii faci tot la 1 an, iar daca vrei sa il cureti ia o carpa curata, udo cu apa calda nu fierbinte nici rece si stergel cu ea. Dar sa il stergi cu grija sa nu il apesi prea tare. SI IN NICI UN CA NU II IA SCUTECE. NU II VA PLACEA SI NU E BINE! Si nu stiu cat ar costa scutecele pentru caini, dar eu nu zic sa iei scutece si cand va avea varsta de un an va face afara. Recompenseazal cu un biscuite sau cu ceva special sau scump, cu ceva care nu prea mananca si ii place foarte mult. In nici un caz nu il recompensa cu legume. Legumele nu sunt bune pentru animale si nu cred ca ii vor placea si chiar daca ii plac nu ii da legume. Nu il recompensa cu cereale. Daca urla seara mergi la el mangaiel, pupal vorbestei frumos, dai ceva bun cum e un biscuite si ia-l cu tine in pat sa doarma. Sa nu il lovesti nici macar sa nu ii tragi o palma. Cum am spus mai sus mangaiel etc. Sa nu tipi la el, daca e ridica putin tonul. Daca il bati si altele nu iti va fi prieten, nu te va place deloc si va suferi.
Funda?