| Necunoscut123456789 a întrebat:

Spre exemplu daca nu am vorbit cu o fata niciodata si nici nu o cunosc,insa as vrea sa o fac, e ok sa ii spun pe Facebook "Buna.Ce faci?"? Sau nu e oarecum dubios, sa apar asa deodata avand in vedere ca nu am interactionat niciodata unul cu celalalt? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca este ok!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă crezi că este singura modalitate de a o aborda, eliminând toate celelalte metode, mult mai atractive, de a o cuceri, poți încerca.
La urma urmei, nu ești nici primul care face acest lucru, nici primul căruia (nu) i se răspunde. Depinde și de ea, nu știi dacă e ușor de cucerit, sau nu. Dacă va dori să lege prietenii, cu oricine, îți va răspunde. Ține și de dispoziția ei sufletească. Omul, când e prea vesel, e sociabil, când e trist, e mai reticent. Încearcă. Dubios, de ce să fie? Doar nu îi ceri adresa... ))
Iar, dacă nu o ai în lista de prieteni, s-ar putea să nu îți vadă nici măcar mesajul...

| LoveSleep a răspuns:

E ok, dar nu e tocmai indicat.
Dacă vrei să-ți răspundă, trebuie să îi stârnești interesul. Trebuie doar să fii creativ și să ai puțin creier.
Dacă nu, uită-te prin pozele ei și leagă-te de ceva.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Incepi prin a face comentarii la postarile sale. Asa, mai neutre. Apoi, urmeaza apropierea.

| Delocimportant a răspuns:

Ii scrii asta:
Buna, distinsa si stimata domnisoara. Deranjez? Te rog, permite-mi sa ma prezint: ma numesc X, si am x de ani. Placerea este de partea mea sa te cunosc. Te rog, daca nu sunt prea indiscret, mi-ai putea spune alaturi de cine am deosebita placere de a initia aceasta conversatie, din cadrul intersectiei noastre sociale? Multumesc anticipat pentru momentele de atentie acordate. Te sarut pe manute cu profund respect.