| anonim4535 a întrebat:

Hei TPU, sunt atrasa de paranormal, supernatural am 15 ani si chiar cred in asta si mai cred ca in viata mea anterioara am avut o legatura cu asta(da cred si in reincarnare) adica simt energi pozitive si negative simt raul inainte sa se apropie stiu ca pare nebunesc dar asa e... Si niciodata nu m-am inselat cu asta in fine. Intrebarea mea este exista vreun job la.noi in tara sau in s.u.a legat de supernatural adica e pasiunea mea si as vrea sa lucrez in domeniul acesta? Funda va rog nu ma judecati...

11 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la filme, ieși naibi din casă, și no să mai "simți" nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un spital iti poti dezvolta acest talent. Domnii doctori iti vor da niste pastilute si injectii, de cateva ori pe zi, pana cand puterile tale vor deveni absolute si tu o persoana normala.

| Aika十六 a răspuns:

Iti spun sa nu te mai intereseze lucrurile astea si sa te interesezi cu adevarat ce sunt acestea.
Astea sunt lucruri dracesti, nu exista fantome, extraterestrii, varcolaci etc dar in schimb exista demonii care ne pacalesc. Uite iti spun din experienta sunt doar pacaleli in familia mea au fost niste atacuri demonice care in zilele de azi se numeste paranormal. Nu e bine sa fi interesata de asa ceva crede-ma si eu am fost ca tine. Nu iti lega sufletul de asa ceva si fereste-te cat poti, cauta adevarul. Paranormalul este doar o pacaleala de a aduce omul la Satan.
Daca vrei iti pot da mai multe detalii.
A si draguta ai gresit categoria happy

| anonim4535 explică (pentru Aika十六):

Cum adica atacuri demonice? Scuze ca te intreb. Sincer nu pot sa uit adica am senzatia asta ca e cineva mereu langa mine, vad umbre lumini si cand zic ca se apropie ceva sau cineva rau chiar asa e parca ar fi in sangele meu acacea presimtire. Si imi fac tot felul de chesti in cap. Voiam un raspuns mai rapid si de aceea am pus la aceeasta categorie pentru ca e cea mai cautata. In strainatate sunt meseri de acest gen legate de supernatural?

| Aika十六 a răspuns (pentru anonim4535):

Din cate stiu eu nu. Uite ar fi bine sa poti sau mai bine zis sa vrei sa poti. Te rog, cerceteaza despre ce sunt lucrurile astea cu adevarat si iti vei schimba parerea. A si legat de atacuri pai iti spun 2 intamplari:
1. Strabunica lui varamea e vrajitoare, face vraji etc. Intr-o zi a stat cu nepoatasa in fata oglinzi si ii peria parul. Apoi fata( era mica) a inceput sa faca cu mana oglinzii si femeia a intrebat-o cui face cu mana si ea a raspuns ca lui x ca e acolo si ii face si el cu mana si ii zambeste.
Ala fiind barbatul mort al femei.
2. Matusei mele i sa "aratat fantoma" unei rude de mult decedate.
Mai sunt multe dar chiar nu am chef sa scriu o ora la ele laughing
Dar pe pentru binele tau tine-te departe de asa ceva si cerceteaza adevarul.

| grab a răspuns (pentru Aika十六):

Eu cred ca paranormalul asta exista in jurul nostru si tot felul de vedenii, spirite sunt out there. doar ca, GOD ne-a lasat cu niste protectii activate ca sa nu le interceptam. gen nu poti sa vezi decat un anumit spectru de lumina, nu poti sa auzi decat intre niste praguri de frecvente, creierul nu tine minte chestii mai vechi de x si importanta y... si tot asa. cand aceste "protectii" incep sa scartaie de la oboseala, pastile, droguri, boli, obsesii. atunci omul vede si aude chestiile care erau pe acolo si inainte doar ca nu le percepeai. oricum asta aduce doar belele si complicatii.

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru grab):

Belele si complicatii?
poti sa imi explici mai mult? in privat pe Facebook daca se poate

| alasca444 a răspuns:

Du-te la baba Vanga! Te ajută ea.

| Wargasm a răspuns:

Este o curiozitate normală. Înainte să studiezi paranormalul (care nu se studiază în mod convențional) începi cu psihologia. După ce ai cunoștințe temeinice de psihologie treci la partea cu paranormalul.

| PoGoOo a răspuns:

Si eu sunt la fel ca si tine si am tot 15 ani. Tata inainte sa faca infarct, am simtit ca ceva rau se va intampla. Si multe alte chestii. Nu cred ca sunt meserii in Romania despre asa ceva.

| anonim4535 explică (pentru PoGoOo):

Dar in strainatate crezi ca sunt?