| alessandra10 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape o luna, iar astazi mi-a zis ca ma iubeste. Sincer, si eu tin la el si sunt convinsa ca si el tine la mine, dar nu stiu daca poate sa existe iubire asa devreme. Vreau sa astept momentul in care o sa fiu sigura ca simt ceea ce spun. Pana atunci, cum ar trebui sa ii raspund?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cool,urmeaza nunta, omul nu e facut sa stea cu cineva o viata, sta cu cineva pana i trece, valabil si la tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Da exista. Mi se pare ca ar fi cu totul imposibil sa nu fi auzit de dragostea la prima vedere. Te asigur ca chiar exista asa ceva si nu este doar o parere sau o vorba-n spusa aiurea. happy

| Florentina9210 a răspuns:

Dupa o luna deja te iubeste? sa fim seriosi. Sau zice asa sa te ademeneasca la asternut? Eu zic sa gandesti mai bine, dupa sa nu regreti.

| WaterDrop a răspuns:

Nici el nu`i sigur. Spune`i ceea ce simti si ca mai ai nevoie de timp. Daca te iubeste cu siguranta va intelege raspunsul tau.Asta daca nu intrebai efectiv cum sa-i raspunzi cand iti spune el de fiecare data "Te iubesc"."Aww, esti foarte dragut" si imbratisezi cand iti spune asta in cazul asta ca sa nu se simta si mai aiurea daca i`ai raspunde altfel. Oricum ar fi si orice i`ai zice, sa stii ca ii va fi rau o perioada pana se va obisnui cu ideea.

| anonimegirl54 a răspuns:

Poate chiar te iubeste dar oricum va veti desparti candva....mai bine nu iti bati capul cu asta

| Dan1412000 a răspuns:

E foarte posibil sa aveti o dragoste mare de dreveme mai ales daca ati avut relatii sexuale, creierul produce un horman(dopamina cred?) care va face sa va simtiti ateasi unul de altul mai ales la femei e mai puternic.
Insa este posibil sa nu reziste prea mult sentimentul asta asa ca cel mai bine ar fi sa nu-ti face sperante prea mari.