| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,tocmai ce am aflat ca am o boala grava de tot, numita "Drgoste", azi m-o palit! Deci totul o inceput de dimineata, cand m-am urcat in autobuz, in drum spre liceu, si deodata o vad pe aceasta fata.Eu stateam mai in fata iar ea era mai in spate si am inceput sa o privesc, si ma privea si ea si cand ma uitam la ea parca imi trece un fior prin mine, ma simteam ciudat.Totusi nu stiu cum sa o abordez sunt al naibii de timid, cand ma uitam la ea simtem ca inghet, dupa cateva stati ea o coborat iar eu am continuat drumul spre liceu.INTREBAREA mea este cum pot sa ma bag in seama cu ea? Eu voiam sa cumpar o floare si maine sa i-o dau, doar ca eu sunt prea fricos si nici nu stiu daca are sau nu prieten.PLIzz sa ma ajute cineva, ma gandesc intruna la ea, si de cand am vazut-o numai prostii fac, nu mai stiu ce e cu mine! Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Cu o floare poate n-ar fi indicat sa mergi din prima la ea, insa sa afli Facebook-ul ei sau numarul de telefon si sa te bagi in vorba cu ea, da. Daca manifesta interes, dupa ce vorbiti putin si incepeti sa va imprieteniti, atunci ai putea s-o chemi la intalnire si sa-i dai o floare. Bineinteles, toate lucrurile astea sunt valabile, atata timp cat esti dispus sa treci peste timiditate. Daca o sa-ti fie rusine, timpul o sa treaca, fiind posibil ca altul sa ti-o ia inainte.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar cei curajosi pot spera sa reuseasca sa aiba parte de victorii. big grin

| Laura78 a răspuns:

Sa intri in vorba cu ea in autobuz.

| Elena_Oana_2000 a răspuns:

Data viitoare cand o sa o vezi din nou sa o inviti undeva si sa vorbesti cu ea. si eu am fost timida. prinde si tu un pic de curaj