| Lariiiiiiii a întrebat:

Hei TPU.
Vreau să imi.cumpăr un Iphone 5c care costa in jur de 1500 de lei.
Părinţii imi dau in jur de 10 lei la scoala care 2 ii cheltuiesc la autobuz.
As putea până la sfârşitul anului şcolar să strâng 1000 de lei? Îmi.doresc mult acel telefon
Am doar 100 de lei strânşi.laughing
(Scuzati categoria dar aici se raspunde cel mai frecvent)

4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Da.vei face rost de acesti bani, nimic nu este imposibil. Poate reusesti sa mai faci si alte treburi ca sa fii recompensata cu cativa banuti in plus, sa iti mai ramana bani si la scoala.

| maria89nic a răspuns:

Iti raman 8 lei pe zi, adica intr-o saptamana strangi 8x7=56 lei, intr-o luna 56x4=224.Mai sunt ianuarie,februarie, martie, aprilie, mai, iunie adica 6 luni, deci 224x6 1344 lei.

| Ker0s3x a răspuns:

Iti dai seama ca o sa se mai ieftineasca pana strangi tu 1000 de lei nu? laughing
Probabil o sa apara iPhone 6c pana atunci. thinking

| PrettyLiar94 a răspuns:

Calculeaza si tu laughing)