| BeiBiBb a întrebat:

Hei TPU.:X acum ceva zile... m-am reintalnit cu fostul chiar daca eu m-am despartit de el mi-am dat seama ca inca tin la el prietenul lui cel mai bun ma iubeste si i-am explicat ca numi plk de el ci de fostul iar apoi i-am sps la fostul ca inca imi place de el seara cand am mers acasa l-am sunat si am vorbit iar el ma intr daca chiar il mai plac si am zis ca da iar el o zis ca daca mas mai impaka cu el si am zis logic si el o sps ca si el ar zice la fel dar sunt confuza ptc nu am inteles nimic daca is cu el din conv aia sau nu dar mie jena sal intrsad

Răspuns Câştigător
| Kiddu14 a răspuns:

Buna! pai nu ai de ce sa te temi sa-l intrebi. odata ce ai mai fost cu el inseamna ca va cunoasteti si stie mai multe lucruri despre tine.mai poti sa faci ceva:dintanleste`te cu el din nou cheama`l intr-un loc retras si intim pentru voi doiwinkingvorbeste cu el lucruri banale chiar glume daca rade si se simte bine cu tine e semn bun:ddupa intr-un moment sau faza placuta intreaba`l ce ii place la tine lasa`l sa raspunda. daca iti convine raspunsul lui saruta`l :*pe la sfarsitul intanlirii il intrebi cu un ton ironic ''de azi suntem iar impreuna?''sau formulezi tu intrebarea altfel dar sa fie acelasi inteles baftawinkingsper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Iti este foame tie dupa cum se vede.

| Graphee a răspuns:

Bună.
- Deci, el te-a întrebat dacă vrei să te împaci cu el, sperând că dacă te va întreba * nu la telefon *, să fie sigur că nu rămâne cu 'ochii-n soare'. Mai aşteaptă până te va întreba, din nou dacă vrei să fi prietena lui. Sau dacă nu, întreabă-l chiar tu. :)

Aceasta este părerea mea...
Şi te rog, data viitoare, scrie corect gramatical, că poate unii useri nu o să înţeleagă chiar nimic. *aici mă încadrez şi eu* http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente, la capitolul 'Ce presupune o raportare?'. Poţi să fi raportată pe următorul motiv, 'intrebari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc'.
Numai bine, şi nu lua în nume de rău.