| tibidobre92 a întrebat:

Hei! Trec prin niste momente mai grele(nu dau detalii)..ma gandeam daca intreb si aflu la altii cum e/a fost o sa imi fie si mie mai usor. Deci intrebarea mea este:
voi ce compromisuri ati facut in relatia voastra pentru a obtine de la celalalt sex?
Adica la ce ati renuntat sau v-ati schimbat pentru partener. Si nu e vorba doar de sex..in general ca relatia sa continue.

6 răspunsuri:
| Dorotheea21 a răspuns:

De aceea se numeste "relatie", ca sa nu existe compromisuri de niciun fel.
Daca incepi fie si cu unul minor, apoi vin in cascada.
Nu am facut niciun compromis, stiu si eu ca sunt dificila, dar mi-e foarte bine asa. big grin

| Dorotheea21 a răspuns:

Da, eu sunt.
Numele si varsta cred ca pot sa fie aflate usor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am renuntat la tot pentru o persoana nepotrivita la momentul ala pentru ca el a ajuns sa ma insele asa ca intrebarea este pentru cine merita sa renunti daca te.ar iubi nu ar trebui sa renunti la nimic sau lucrurile la care ai renunta nu ar fi greu sa o faci pentru ca nu te.ar pune sa renunti la ceva ce iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatie fara compromisuri, astia care au comentat nu au avut in viata lor o relatie matura. In orice relatie trebuie sa te schimbi, sa renunti la anumite lucruri sau sa raresti anumite obiceiuri, fara compromisuri nicio relatie nu va putea functiona. Problema apare cand unul dintre parteneri doar lasa de la el pe cand celalalalt are doar pretentii.

| Rauldor a răspuns:

Dacă este iubire adevărată partenera nu va dori să te schimbe, doar în cazul în care ar fi vorba de renunţarea la anumite vicii.Pentru a obţine sex de la parteneră nu se fac compromisuri, dacă iubeşti, sexul vine de la sine, nu prin compromis sau convingere.

| Nova21 a răspuns:

Daca te iubeste cineva cu adevarat nu ar vrea sa te schimbe.
Cand pui "compromisuri" intr-o relatie nu prea mai e ce a fost...Incepe sa se piarda tot happy