| skriil a întrebat:

Hei voi,am nevoie de cateva sfaturi serioase.
Treaba sta in felul urmator: eu si iubitul meu, am planuit sa mergem la mare si acolo...va avea loc marele eveniment,adica prima noapte de dragoste /sex cu el,eu fiind virgina.
Bun,totu bine si frumos,intr- o camera de hotel, seara.Eu sunt pregatita si fizic si sufleteste, am 17 ani jumate si am discutat si cu parintii despre asta. Totul ok, Darrrrrr :
1. Voi fi in perioada fertila. Cu o zi inainte de ziua ovulatiei si apoi ziua ovulatiei.
2. Iubitul nu vrea prezervativ
Ce poot face? Nu prea pot amana plecarea.SI-o doreste enorm.Si eu,de altfel.
Cum ma pot proteja eu?
Funda, ofer si mii de multumiri pentru cei ce sunt de ajutor si vor fi. Pup you

Răspuns Câştigător
| AlissBrie a răspuns:

Ar mai fi sa folosesti diafragma sau pastila de a 2-a zi sa fii sigura...insa ea fiind foarte puternica nu se administreaza mai mult de odata pe an!

Nu vreau sa iti stric satisfactia si bucuria, insa mai bine gandeste-te de 2 ori happy un iubit adevarat care chiar tine la tine ar fi de acord sa folositi prezervativ daca tu asa iti doresti.Eu zic sa nu te supui niciunui fel de anticonceptionale, ovule spermicide inainte de a merge la ginecolog sa iti dea ceva potrivit pentru tine.Ca sa nu intampini neplaceri, sau voi stiti ce este intre voi, daca ai incredere suficienta in el o poti face si fara big grin cu conditia ca el sa nu ejaculeze in tine. Distractie placuta!:*

20 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu. Se pare ca nu ai auzit de ovulele spermicide Pharmatex sau Contracept-M. Asigura o protectie aproape similara cu cea oferita de prezervativ in cazul respectarii intrutotul a indicatiilor producatorului. Daca sexul este practicat in perioada de fertilitate mare este recomandat ca partenerul sa nu ejaculeze in vagin, considerand asta ca o protectie suplimentara. http://www.csid.ro/......-11544023/ sau http://www.contracept-m.ro/prospect.htm

| Dariusuu a răspuns:

Dacă nu vrei o sarcină nedorită doar pentru că prietenul tău vrea fără atunci îl refuzi.

Mai importantă este sănătatea ta decât mofturile iubitului, nu-i așa?

| skriil explică (pentru Dariusuu):

Ai dreptate insa ne dorim amandoi acest moment...El spune ca are destula experienta si nu va ejacula in vagin dar nu pot sa risc..mai ales ca voi fi fertila..Multumesc pentru raspunsul tau

Răspuns utilizator avertizat
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Există prezervative și pentru femei.din câte știu eu.
Dacă nu folosește prezervativul, nu o face și gata. Eu nu cred că vrei să legeni copii de pe acum și să-ți distrugi viitorul, ori să începi cu avorturi.
Discută cu el.
Să știi că AlissBrie are mare dreptate.
Ai grijă ceea ce vrea băiatul ăsta de la tine.
O seară plăcută și o alegere înțeleaptă!

| skriil explică (pentru Neo12):

Multumesc frumos pentru raspunsul tau
Ma gandeam si la prezervativul pentru femei, femidonul dar nu il pot introduce avand in vedere ca sunt virgina, banuiesc.

| Neo12 a răspuns (pentru skriil):

Asta nu știu.
Poți merge să consulți un ginecolog înainte. Ar fi mai bine.
Distracție plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E alergic la prezervative sau e fitos? auzi la el nu vrea prezervativ laughing.

| Anddreee a răspuns:

Daca ar tine la tine cu adevarat te-ar intelege si ar face-o cu prezervativ ca nu-i mare lucru. Nu inteleg de ce ai risca atat pentru moftul lui. Din cate inteleg eu de la tine el nu e virgin, probabil nu vrea cu prezervativ ca nu-i place si tu te strofoci sa cauti metode. Macar pentru siguranta si linistitea ta ca esti la inceput si nu ai experienta sa foloseasca prezervativul. Ai mare grija! happy

| skriil explică (pentru Anddreee):

Multumesc frumos

| StephanieS a răspuns:

Daca nu vrea prezervativ, inseamna ca stie ce face, are experienta. Ai incredere in el.

| Marichui a răspuns:

Cu ambii parinti a discutat? big grin

| SirxSensei a răspuns (pentru Marichui):

Le-a scris pe facebook, nu stiu vreun tata de fata sa accepte asta asa de usor laughing ori baiatul e awsome de ii drag la tatal ei...ori habar nu amlaughing