| Marian_Ovidiu_1994 a întrebat:

Hei. Vreau sa va cer un sfat.
Astazi m-am despartit de prietena mea cu care eram impreuna de 4 luni. De fapt ea s-a despartit de mine, spunandu-mi ca niciodata nu a simtit nimic pentru mine. Nicio secunda. In astea 4 luni,mereu imi spunea ca ma iubeste, ca sunt marea ei iubire, ca vrea sa avem o familie si sa ne iubim mereu.Astazi am avut o discutie cu ea,in care mi-a zis ca nu mai simte nimic pentru mine si ca nu a simtit niciodata. Am fost la ea sa vorbim fata in fata,mi-a zis ca regreta si ca ma iubeste enorm,iar cand am plecat de la ea.din nou a zis ca nu simte nimic, spunandu-mi ca nu e atractia fizica necesara. Ea mereu a zis ca nu o intereseaza aspectul, ci sufletul. Credeti ca ma mai iubeste? Sau macar m-a iubit candva?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

De iubit te-a iubit macar un pic, altfel nu ar fi fost cu tine.
Daca te-ar iubi acum, nu s-ar purta asa.
Se poarta asa pentru ca nu are curaj sa te priveasca in ochi cand iti spune ca vrea sa va despartiti. Din acest motiv as crede ca a gasit pe altcineva, sau se simte altcumva vinovata fata de tine.
Nu cred ca o mai poti intoarce. Poate doar sa fie o ratacire de moment a ei.
Chestia cu sufletul o spunem toti ca sa ne simtim bine fata de noi insine, dar nu o lua in serios decat cand faptele spun acelasi lucru. Aspectul fizic conteaza clar, dar atractia inseammna mai mult decat atat.

7 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Probabil a spus chestia asta la nervi, aspectul fizic contează pentru fiecare, însă alții stiu sa pună pe primul loc sufletul iar apoi fizicul unei persoane.
Nu stiu ce discutie a fost intre voi, dar probabil ca te iubeste, a spus lucrurile acestea la nervihappy

| RAY a răspuns:

Sa inteleg ca tu te asteptai sasi declare marea iubire fata de tine? am impresia ca baietii au schimbat filmele cu telenovele trist, tu ca mascul te intereseaza daca te iubeste, interesul tau e sa faci sex omule atat sasi satisfaci poftele sexuale asa faceau stramosii nostri adevarati masculi alfaa, fata s-a plictisit de tine posibil esti un baiat cuminte, fetele vor baieti rai nu fetite

| neutrino a răspuns:

Te iubeste asa cum te-a iubit inca de la inceput, iar la inceput a fost numai curiozitatea.

| peperonies a răspuns:

E doar bipolara ca majoritatea femeilor. nu o baga in seama prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati 12 ani ai omule? am vazut ca ai la nume "94 dar trebuie sa fii foarte naiv sa crezi rahat cu "fetele apreciaza sufletul", sa fim seriosi. tu ai sta cu o grasa? nu cred. asa si ea. incearca sa faci si tu sala, sa mai iei cateva kg in plus. castigi viata sanatoasa si poate si o fata, cine stie.

| Clausd10 a răspuns:

Amice, fata nu a simtit si nu va simti niciodata ceva pentru tine. Pentru ca NU poti spune astfel de cuvinte cuiva cu care ai avut o relatie DECAT daca pentru acel cineva chiar nu ai simtit nimic sau daca te-a ranit prea tare. Ma indoiesc ca in 4 luni de relatie ai fi putut face ceva fatal relatiei voastre. Asa ca fata chiar nu a simtit nimic pentru tine. Incearca sa inchei de tot cu fata; din ce spui legat cu vorbitul fata in fata (ca te iubeste, apoi ca nu simte nimic)...incepe sa nu mai fie in regula fata. Fii barbat si ia fraiele in maini. Si nu are rost sa incercati sa vedeti daca totusi nu va merge cumva intre voi. NU va merge. Iar tu risti in situatia in care veti mai fi impreuna sa ajungi un fel de carpa pentru ea. Si nu cred ca vrei asta. Succes.

| AdiNutuu a răspuns:

Next, cauta alta