| Stefana_6141 a întrebat:

Hei!:X
Stiu ca n-am mai vorbit de mult dar, am nevoie de ajutor baieti si fete
De unde sa incep?!? Am mai avut o intrebare de genul asta dar, va rog S. O. S
Bun...este un baiat la scoala(de varsta mea, nu in clasa cu mine in cea vecina). Imi place ff mult de el si cred ca si lui de mine pentru ca tot timpul cand ne vedem, nu vobim dar, se uita lung la mine.Eu as vrea sa fiu cu el...adica un cuplu dar, cum sa zic.cls noastre nu prea vorbesc si eu nu stiu prea multe despre el.Cred ca e timid la fel ca mine dar,(fetelor)stiti vorba aceea:
"Lasa baietii sa vina la tine, nu tu dupa ei", iar la baieti invers...
Offffff... Ce-as putea face?!?

Răspuns Câştigător
| Coriine a răspuns:

Buna:*! Ai putea ca atunci cand se suna de pauza sa treci pe langa clasa lui impreuna cu o colega mai apropiata "la o mica plimbarica"laughing ai putea sa o pui pe colega ta sa ii ceara id`ul sau nr`ul de telefon,iar daca nu ai curaj sa il ceri lui,ai putea sa il ceri unei/unui coleg/a mai timid/a de la el din clasa,astfel incat ceilalti sa nu banuiasca ceva,ai putea sa spui ca vrei sa vorbesti ceva cu el legat de... orice in afara de faptul ca il placilaughing.In fine daca ti`l da`,sa intri in vorba cu el cel mai bine ar fi pe messenger deoarece acolo totul se intampla"apasand niste butoate ale tastaturii" iar asta l`ar feri sa se rusineze daca spui ca este mai timidhappy. Si ai putea sa continui ceva timp cu discutii despre scoala gen:maine la cat intri,la cat iesi,cine este prietena/ul tau cel/cea mai buna,cand implinesti aniilaughing. Dupa ce ve`ti mai discuta aceste mici subiecte,o sa vezi ca nu va mai fi asa timid cu tine,se poate infiripa pentru inceput o relatie de amicitie mai legatabig grin,iar cu timpul ai putea sa te dai in vorba cu el despre cine ii place,iar unui baiat cand ii ui aceasta intrebare isi da`seama ca fata respectiva simte oarecum ceva pentru elbig grin iar in cele mai multe cazuri va spune ca nu conteaza, sau de nimeni, iar in cel mai fericit caz va spune ca de tinelaughing.Va fi normal sa te intrebe la randul lui si pe tine iar tu ai putea sa spui ca te simti atrasa de el in sensul ca este un baiat linistit iar asa totul se va intampla de la sine mai departehappy.Cam asa incep majoritatea relatiilor.Succes! big hug Sper ca intr-un fel ti-am fost de ajutor :*

3 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Fa rost de id lui si bagate in seama pe mess cu el faceti cunostinta si incepeti sa va cunosteti

| Wooddy a răspuns:

Daca ai vreo prietena in clasa lui, spune-i ei sa0l intrebe asa auzi am observat ca te uiti la x, iti place de ea? sau poti sa-l intrebi tu

| addapaupsiktau a răspuns:

Pune o colega sa il intrbe daca ii plc de tine alea alea si dupa : * intalnestete cu el si gaseste subiecte interesante d ce sa vb si te asigur ca va merge :* fundita?