| mihaela8005 a întrebat:

am o mare problema. m-am jucat odata cu un baiat iar acum mi-e frica sa nu fiu insarcinata. nu m-a penetrat iar organul lui a fost la distanta de mine. de fiecare data cand ejacula, nu o facea pe mine sau in mine, o facea de obicei in pat, langa mine, iar intr-o zi a ejaculat pe burta mea. dupa mi-a venit ceva maroniu care a durat vreo 5 zile dar nu m-a durut nimic. azi mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ dar totusi mi-e frica.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate sa ramai gravida.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti preciza exact in ce perioada a ciclului menstrual s-a produs acea scurgere maronie? Dar testul de sarcina in ce zi, ce perioada a ciclului menstrual (in raport cu ultima menstruatia) l-ai facut? Poate dai aceste informatii deoarece pe baza datelor prezentate nu se poate elabora o concluzie sau un raspuns decat niste pareri cu totul irelevante.

| mihaela8005 explică (pentru corbulalbrosu):

Ciclul luna trecuta mi-a venit pe 14 iulie, iar scurgerile maronii le-am avut luna aceasta pe 23 august

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihaela8005):

Acele scurgeri aparute dupa circa 2 saptamani (12-13 zile) fata de data la care in mod normal trebuia sa-ti inceapa menstruatia, cat si culoarea lor indica o dereglare destul de grava a ciclului tau menstrual chiar si o posibila afectiune a uterului tau si in aceasta situatie o consultatie ginecologica devine obligatorie.

| mihaela8005 explică (pentru corbulalbrosu):

S-ar putea sa fie si o raceala? adica am stat in frig si am avut sosete ude in picioare pentru ca ma plouase si am stat asa cateva ore cu ele ude si cu tenesii uzi. am stat pe rece si pe gresie. poate totusi e o raceala

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihaela8005):

Una dintre cauze poate fi si o raceala puternica a organelor tale interne (ovare, uter, vezica, etc) insa orice sangerare vaginala considerata anormala, necesita consultatia cat mai rapida a unui medic ginecolog mai ales in situatia in care nu este sigur daca s-a produs o menstruatie sau este vorba de o sangerare provocata de afectiuni ale uterului. Daca ai peste 16 ani te poti prezenta la ginecologie neinsotita.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza daca nu a ejacuat in tine poti ramane gravida. daca spui ca nu ti.a venit dar totusi ai avut niste scurgeri maroni ar trebui sa faci un consult la doctor s.ar putea sa ai alte probleme crede.ma am trecut prin asta dar daca ai facut un test si a iesit negativ sunt convinsa ca mai mult ca sigur nu esti. totusi ai grija pe parcurs protejeazate daca nu vrei sa ai surprize

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Atat timp cat nu a ejacuat pe tine sau in tine, sansele sunt extrem de mici sau aproape inexistente. Daca ai facut testul de sarcina si este negativ, nu prea mai sunt sanse. Bafta!