| FamousGirl4 a întrebat:

Heii! Am o problema.
Imi place de un baiat, are 14 ani si eu tot 14! De o luna ma tot uit la el si il surprind uitandu-se la mine insistent fix in ochi. Deseori imi zambeste si in prezenta mea face glume, si se uita la mine, cred eu sa vada ce reactie am. A aflat acum 2 saptamani ca imi place de el si de atunci nu a mai vorbit cu mine, aproape deloc. Doar ceau ceau si atat. Am incercat sa ma apropii de el, dar sincer, nu pot nici cum. E o fata cu care tot sta si culmea ca e si o f.f buna prietena care "il place" doar pentru ca imi place si mie si vrea sa-mi demonstreze ca il poate avea. Imi tot spune ca o pupa dar eu l-am intrebat fara nici o jena "O placi". iar el a raspuns "Nuu. Doamnee" si, ea chiar minte foarte mult in general.
As vrea sa aflu ce simte, si daca vorbesc cu el se intimideaza si se pierde complet. Am observat ca si la ea se uita insistent in lipsa mea, dar cand sunt eu, doar la mine se uita. Cand ma uit in ochii aia ai lui ma blochez si eu nu sunt foarte timida dar el e
Nu stiu ce sa mai fac. Ajutorr! Funda garantat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca te place, doar ca e timid.
Si tocmai asta e motivul pentru care te cam evita si nu poarta o discutie cu tine: este timid si stie ca il placi.
Fa tu primul pas si nu vei regretawinking. Cere-i ID-ul de mess, mai vorbiti, pe urma cere-i nr. de telefon, intreaba-l ce parere are despre tine, invita-l la un suc etc.
Bafta!kiss

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Doi copii indragostiti, ce poate fi mai frumos? Continuati-va povestea asa cum este, nu intrebati pe nimeni nimic si nu ascultati sfaturile nimanui( deci nici pe acestea!?). Descoperiti singuri partea frumoasa a vietii si va veti bucura mai mult. Sa fiti iubiti!

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Pai nu stiu daca se uita la tine intr-un fel special numai tu it poti da seama daca te place in privirea lui. Daca ochii ii stalucesc cand se uita la tine, daca ranjeste mereu cand te vede, daca iti face multe jesturi si se baga in vorba cu tine cand esti singura, mie imi miroase a iubire. Acum ce sa zic numai tu poti stii ce trebuie sa faci!

| Alcatel a răspuns:

Da,si schizofrenicii sunt oameni! Fiinta fara inima!

| carynaaa a răspuns:

Iti dau un sfat cand esti in preajma lui incearca sa glumesti cu alt baiat pune-l la incercare, trage cu ochiul la el in timp ce imbratisezi sau glumesti cu alt baiat sa vezi ce expresie are, si in al doilea rand vorbeste cu el pe facebook sau mess asa el poate depasi timidetea. Atunci cand prietena ta iti spune ceva ceva de el spune-i ca nu te intereseaza si ca tie de fapt nici nu iti mai place de el in acest fel va inceta si ea cu glumele la adresa lui. mult succes :* treci pe la mine si spune-mi cam ti.a mers happy

| AbstractDoll a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el...stiu ca este greu dar i.ati inima.n dinti si fa tu primul pas daca ai observat ca si lui ii cam place de tine.Si las.o balta cu acea persoana pe care tu o numesti ''prietena'' vrea doar sa te oftice si sa te faca sa te simti complexata.Nu.i da atentie si multa bafta cu el!winking