| AnneeMarriee a întrebat:

Heii am si eu o intrebare "stupida"...:]]
Acum doua zile am iesit cu fetele afara si una dintre ele e mai mare si a inceput sa ne povesteasca cum a facut-o ea.
si seara nu stiu ce mi a venit sa ma "maturbez"..cu degetul nu m-a durut, nu a curs sange, nu s-a intamplat nimic..degetul meu este de 7 cm iar eu am "bagat "daca pot spune asa cam 5-6 cm nu tot...si dupa am citit ceva pe net despre asta si m-am cam speriat este adevarat ca s-ar putea sa nu mai fiu virgina?! D-au funda!:*

6 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Esti virgina, pe viitor... daca ti se mai "asa si pe dincolo" fi mai precauta, nu asa de lacoma, o sa-ti inveti berberita cu chestii lungi iar pe la noi prin Romania nu sunt posesori multi de asa ceva. Mare precautie la igiena

| corbulalbrosu a răspuns:

Degetul tau a trecut printr-o gaura existenta in himenul tau al carui rol este de a permite scurgerea menstrei.Acea perforatie este suficient de larga incat sa permita trecerea degetului tau si din acest motiv nu ai simtit durere, usturime sau sa iti fi curs sange deci se poate afirma cu certitudine ca ai ramas virgina si poti continua masturbarea si in viitor in cazul in care ti-a placut senzatia obtinuta. Virginitatea se pierde doar prin dezvirginare/deflorare iar acest lucru se va intampla doar in momentul in care in vaginul tau va fi introdus un penis real in momentul primului tau sex cu un barbat. Poti fi linistita si te poti masturba in continuare dar cu mai multa atentie pentru a obtine placere nu disconfort sau durere.Se pare ca cea mai buna metoda ramane totusi degetica. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea la fete se face in urma unui act sexual, nu in urma introducerii unui deget in pasarica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e adevărat.

| Sadop a răspuns:

Nu mai ești virgină atunci când ai un contact sexual de orice fel ( anal, vaginal, oral ).
În cadrul primului contact sexual ( în cele mai multe cazuri ) se produce ruperea himenului, deci din punct medical acesta este considerat un semn al virginității.
Însă himenul poate fi rupt prin masturbare, sport, etc.
Însă dacă nu te-a durut deloc și nici nu a curs sânge, mai mult ca sigur nu ți-ai rupt himenul prin masturbare.
Deci ești virgină și din punct de vedere medical.
Dacă l-ai fi rupt, tot virgină erai fiindcă nu ai avut încă contact sexual.
Nu îți fă probleme, chiar dacă ți-ai fi rupt himenul prin masturbare, la un control ginecologic s-ar fi observat că a fost vorba de masturbare și nu de contact sexual.
Ai grijă la igienă când te mai joci așa, vaginul e o zonă predispusă la infecții de tot felul.
Baftă!

| Sergiu1996 a răspuns:

Cati ani ai?