| ViseUitateSiPierduteInAmintiri a întrebat:

Heii :*

Am si eu o mica problema.Deci ma joc metin.Aici mi-am facut un iubit.De cateva zile ma tot ignora, intra pe mess si peste 1-2 ore isi aduce aminte ca sunt pe mess si ma baga in seama.Ma deranjeaza foarte mult. El a luat ban si a spus ca nu se mai apuca.Ieri i'am dat emotii unui amic sa'i dau o palma ca ma enerva si el mi-a dat kiss. I'am zis acestui amic ca'l iubesc, dar nici eu nu stiam ce fac deoarece acum 2 zile am visat ca iubitul ma inseala cu o panarama si pur si simplu am luat'o raznastraight face. O panarama ce o credeam amica i'a zis fostului meu iubit ca ma sarutam cu acel amic si a intrat pe metin si a inceput sa se ia de mine[esti o cwrva. ]. Il iubesc enorm, i'am explicat ce s-a intamplat. Mi'a zis ca ma iubeste pur si simplu nici nu stiu ce sa credstraight face Sufar enorm pentru un jocsad daca ne'am cunoaste as zice, dar nici nu ne cunoastem. El este dintr'un oras, eu din altu.Stam departe unu de altu deci nu avem cum sa ne intalnim.Panarama asta [cwrva metinului]radea k o proasta cand fostul iubit ma injura. O suportam dar acum am vazut cat de cwrva e si o urasc enorm, la fel si eastraight face pe mine.Nu stiu daca mai ma impac cu el, dar pur si simplu o sa'i duc foarte mult dorul sadpentru ca am multe sentimente pentru el cu toate ca nu ne cunoastem. Dintr'un joc ajungi sa suferi.Intrebarea este : Oare tine la mine? Pentru ca eu nu cred. Putea sa vorbeasca calm si sa ma bage in seama nu dupa 2 ore dupa ce a intrat straight face. Mi'a zis sa'i zic adevarul si i l'am zis. Dupa ce i'am zis mi-a zis"bine pa". Mi'a zis ca ma iubeste.Si cand am vrut sa'l intreb daca el chiar tine la mine a iesit. Ce sa faccrying. Pur si simplu imi vine sa ma sinucidcrying pentru ce? pentru un baiat pe care nici nu-l cunosccrying. Sunt foarte sensibila. daca ma raneste cineva sufar enorm.Aseara cand ne'am certat am plans de nu ma opreamcrying.

Helppcrying

Mersi. :* fundita :* sad

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Renunta la joc si incearca sa iesi mai des pe afara, sa-ti faci prieteni reali.
Sincer, e foarte amuzanta povestea! laughing Deja cred ca poti incepe un hobby, sa scrii povesti - activitate ce este chiar creativa ci nu risipa de timp.

O sa-ti para rau pentru timpul pierdut in copilarie. Fa totul cu rost si mai ales, cu masura. Jocul asta te schimba! Intreaba-te: Oare merita?

| No_Puya_1996 a răspuns (pentru maryana5):

Tu nu stii ce inseamna sa te apuci de un joc foarte fain nu?

160 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

In metin sunt doar monstrii, pe care l-ai nimerit?

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Da`mi id`ul tau pe privatlaughing
app^.^ macar stii cum arata? macar stii pentru cine suferi? poate in viata reala este un idiot care nu stie sa se spele pe dinti
app cati ani ai?^.^laughing)

| DarQueen a răspuns:

Hmm...ai auzit de psiholog?

| BAIATUL a răspuns:

Fi si tu putin atenta! Acela este un joc si iubitele/iubitii in metin sunt la misto adica tu nu cunosti acea persoana si nu trebuie sa suferi pentru ea asa cum a spus si Myky_5837. Mai bine incearca sa cunosti pe cineva in realitate.

| Dia a răspuns:

Nu te supara dar esti ciudata thinking

| Well a răspuns:

Da tu cati ani ai? Sunt sigura ca esti in clasele mici. Esti nebunalaughing. Sa te sinucizi. Esti proasta daca tu crezi ca el te iubeste sau ca tine la tine. Iubirea vine o data ce stai si petreci timp cu iubitul dar de unde stii tu ca el nu are iubita?raised eyebrows Stii eu nu cred in relatii pe mess si te sftuiesc sa nu crezi nici tu.

| cal3star a răspuns:

Aoleu ce probleme au unii...sunt oameni care mor de foame, si tu te c*ci pe tine de la o chestie atat de stupida. Mai bine sterge ce ai scris, te faci de ras...

| giovannutzu a răspuns:

Buna! eu zic so lasi balta, (parerea mea)
fa-ti un iubit de la tine din oras,unul cu care sa te vezi,sa ieshi in oras, sa te distrezi cu el, si datorita lui o sa-l uiti pe cel de pe metin.

p.s:nu-i povezti prietenului tau intamplarea de pe metin! o sal indepartezi de u...
succes.ast funda tongue :*

| paynehunter a răspuns:

Hmmm si tu joci metin nu?laughingSi eu am jucat aproape 2 ani jumatate dar m-am lasat acu 4 luni, pur si simplu pentru ca m-am plictisit de el.Imi amintesc prima oara cand am intrat pe metin2(m-a ajutat un var sa imi fac cont si toate cele necesare) si eram innebunit de acest joc,practic nu numai ca eram dependent,dar eu nu mai existam in realitate,realitatea mea era in joc,toti prietenii erau in joc, caracaterul eram de fapt eu, era o lume destul de mare(puteai sa explorezi multe tarumuri) si ma luam la inrecere cu multi playeri.Asta te face dependent.Chiar daca am jucat metin2 o perioada destul de lunga,nu mi-a parut rau, adevarul e ca este un joc frumos, mai ales pentru copii pana in 14 ani,care au imaginatie si se transpun in lumea jocului, bine ca eram in vacantalaughing, dar dupa 1 an cand am devenit mai matur m-am mai jmekeritlaughing.M-am axat pe cresterea lvlului,metinu era pentru mine un simplu joc,si mi-am dat seama ca multi playeri erau doar playeri si atat,nu aveai cum sa ii iubesti,pentru ca sunt playeri care au un caracter feminin,dar in realitate sunt baieti,nu are rost sa te consumi pentru ce e in joc pentru ca totul e virtual, tu nu il iubesti pe acel baiat in realitate, doar in joc il iubesti.Iti sugerez sa nu te lasi de metin2 mai ales daca e oficial si daca ai un caracter bunicel,axeaza-te pe cresterea caracterului pe facut bani, pe dueluri, devin-o din ce in ce mai buna.De asemenea iti sugerez sa opresti muzica din metin pentru ca e destul de melancolica si te baga in transa(te baga in lumea jocului),pune in schimb muzica de a ta,care iti place tie,asculta kiss fm,asa e mult mai bine, te tine treazalaughingai sa vezi ca cu timpul inconstient o sa te plictisesti de joc, asa cum am facut eu.Eu am trecut de la official la servere private pana am invatat cam tot despre metin si m-am plictisit.Pot sa zic ca sunt veteranlaughingnu uita faza cu muzica, schimbo ca provoaca dependenta

| JustDeedee a răspuns:

De ce sa sufeti pentru un baiat care te injura? De aici poti sa-ti dai seama ca doar se joaca cu sentimentele tale. Bine ai zis ca nu-l cunosti, virtual poate fi alticineva si in realitate un baiat groaznic ( scuza-ma ). Lasa-l in pace, dupa cate i-ai spus si nu a reactionat nicicum mai bine iti vezi de treaba ta. Si in legatura cu acea fata nu-ti face griji, daca atat o duce capul ce sa-i faci? Si eu sunt sensibila, dar nu las pe nimeni sa-si faca de cap pe la spatele meu.Fii puternica, nu e singurul baiat. Nu te merita va fi altul care chiar iti va merita lacrimile. Cand mai vorbesti cu el dai impresia ca esti fericita si ti-e mai bine fara el happy.

| xAbb a răspuns:

Ohh...tu,scumpo... sad
Geez...relatiile la distanta...
Scumpo...nu stiu ce sa zic, sincer...
Eu zic mai bine sa vorbesti cu el...Pe el trebuie sa il intrebi daca te-a iubit sau nu.
Si eu am o relatie la distanta...asemanatoare cu a ta, insa nu ne-am cunoscut pe metin laughing)
Sincer, ti-as sugera sa-l uiti...desi stiu ca e greu.
Ai sentimente pentru el si momentele frumoase, chiar daca sunt toate pe un ecran. Doar calmeaza`te. :* Mananca ciocolata love struck[eu asa fac blushing]. Daca e ceva...doar trimite`mi un mesaj privat.

| Ballet a răspuns:

Buna (:
Se vede ca pentru el este doar un joc. Un *Roleplay *. Intra doar ca sa se simta bine si daca ceva il deranjeaza inchide.
Cu trecerea timpului o sa uiti. NU te impaca cu ei. Lasa-i in plata Domnului si gaseste`ti prieteni reali.
Lasa si Metinu` si Messu` pentru o perioada si chiar si PC`ul. Iesi afara cu colegele, fa`ti un grup, bucura`te de ultimele saptamani cu colegii inainte de vacanta si face`ti poze, jocuri. Astea ar trebui sa fie cele mai frumoase saptamani. Sa va faceti cadouri de sarbatori etc.
Lasa internetu` si relatiile virtuale ca aduc doar suferinta, mai ales daca esti mai sensibil. Crede`ma, am patit si eu la fel acum cativa ani si nu mai vreau sa fac asta ^^.
Este o prostie sa te indragostesti de o persoana virtuala cand nici macar nu iti poti da seama ce varsta are sau chiar daca nu e o fata. xD
Exista atatea programe de webcam false si poze pe internet, nu ai cum sa te asiguri de nimic. Probabil ca nu este asa, dar trebuie sa te protejezi.
Fii atenta de acum si las`o moarta. Plangi, o sa-ti treaca. Sa nu mai faci asa in viitor ^^

Succes si sa te faci bine. :3

| Ballet a răspuns:

Faceti * Scuze, greseala de tipar XD

| AnotherCatWoman a răspuns:

Ok, deci nu am inteles eu mare lucru din ce ai scris, habar n-am ce e Metin, dar din ce am retinut e ca vrei sa te sinucizi pentru ca te-ai certat cu iubitul tau pe care nu l-ai vazut niciodata.
raspunsul meu la intrebare:
http://www.youtube.com/watch?v=_kxtceTleLg

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Go somewhere and get a REAL boyfriend and a REAL life.

| Sentinel a răspuns:

Cel mai bine este sa apelezi la ajutor specializat.http://www.cabinetpsihologic.com/

| EvangelineDS a răspuns:

Wtf?! esi afara i-a putin aer...e doar un joc tu chiar nu gandesti?

| eliaclodia a răspuns:

Cred ca te preocupa prea mult subiectul, asa incat orgoliul tau o ia razna, ceea ce se va observa la partenerii de conversatie, dupa cum se va observa si incercarea de a renunta la orgolii. Nu e bine. In general te sfatuiesc sa nu deschizi subiecte despre sentimente personale vis a vis de tine, ori invers. Sa glumesti, sa pui sa ti-se povesteasca, sa ceri povesti fara vulgaritati. Asa cred ca as face in locul tau.

| CostyMe a răspuns:

Cum sa te sinucizi pentru un prost pe care nici nu il cunostii? exista multi baieti in lumea asta si alegi si tu de exemplu unul din orasul tau.

| AlexKiddu a răspuns:

1 CE METIN JUKATI :2 nu merita sa jukati mt 2 ro si al 3 lea Nu te mai atasa de un baiat din (joc) laughing daca ia nevoie de ajutor mai da-mi un mesajwinking

| Katalinn a răspuns:

Fata tu te uiti ce scrii aici? Fara suparare.Ia-ti o viata, fa-ti prieteni adevarati.straight face.Mi se pare apsurd...Du-te cu fetele la un suc, Du-te prin parc cu cainele alearga, Si parerea mea este ca ar trebui sa dai si pe la un psiholog. Si eu jucam metin. Si mama m-a luat de mana si m-a dus la psiholog. In doar 3 sedinte am scapat de dependenta fata de el laughing

| swagMeOutBitch a răspuns:

Mda.mda am citit tot pomelnicu asta si chiar as vrea sa te intreb cati ani ai...thoamneelaughing))nu stiu daca sa plang sau sa rad.n.am inteles nimic:-|nici nu il cunosti nu l.ai vazut in viata ta si te.ai indragostit de el?:-|thoamne.deci asta da cuceritor,casanova ce sa mailaughing))rolling on the floorDeci iti dau si un sfat:d, Uita-l, gasesteti si u p altcineva si nu mai scrie prostii p acia k ne bagi in depresie pe toti

| marmusic a răspuns:

Doamne mai mult ni ai putut scrie laughing

| OmuMinune a răspuns:

Deci daca face asa la un joc voi va dati seama ca asta tota se taie cu lama in realitaterolling on the floor

| Bitter a răspuns:

Dmn...copii din ziua d azi vegeteaza in fata calculatorului...get a lifelaughing

| RalucutzaFarmer a răspuns:

Este un joc si eu m-am jucat dar nu eram asa ca tine laughinglaughingrolling on the floor

| xAdda a răspuns:

Deciii...si eu m-am jucat prostia aia de metin cam vreo 3 ani.si am tot suferit dpa baieti pe care nici macar nu-i cunosteam in realitate.laughing si dpa vreo 2 luni de "suferinta" m-am lasat de mt si acum nici nu mai vreau sa aud de el sfatul meu e sa stergi metinul din pc si sa incepi sa iesi cu prieteni afara si sa-ti faci un iubit din cartieru tau sa vezi ce repede o sa-l uiti pe ala de pe metinlaughing

| r0xx a răspuns:

Mda intr-adevar asta e foarte nasolhappy; si eu joc metin2 fun si am suferit exact acelasi lucrutongue; prima data am cunoscut un baiat care m`a ajutat foarte mult cu itemele,ne intelegeam foarte bine si am ajuns sa fim impreuna(in joc):X; apoi ne-am certat din niste probleme, aceasta cearta m`a pulversat foarte mult pentru ca am ajuns sa tin mult la el si totusi inca ne intelegeam si ne intelegem foarte bine; el si-a facut o iubita si eu a intalnit pe altcineva si totusi daca la`si vedea in preajma altei fete asi suferi, cu toate ca nu mai suntem impreuna.Da intr-adevar e doar un joc dar pui suflet la tot ceea ce faci si te indragosteti fara sa vrei de persoane pe care nici nu le cunosti s parca simti ca il cunosti de ff mult timpbatting eyelashesasta e viata...cu bune cu rele trecem mai departe. sper ca ti-am fost de folos si tine minte:"Prin dragoste comportament, vorbe, fapte se dovedeste adevarata prietenie:X

| MâţulMov a răspuns:

Deci chiar nu stiu ce sa zic, sa rad, sa plang laughing Eu am jucat metin, si joc metin, dar acum joc numai cand n-am ce face. Cam asa mi s-a intamplat si mie doar ca eu imi facusem un simplu prieten cu care ma mai intalneam pe metin din cand in cand, dar ne-am inteles extraordinar de bine, am devenit cei mai buni prieteni cresteam si voarbeam in fiecare zi, era de o varsta cu mine(cel putin asa zicea el), doar ca el a facut un schimb de conturi pentru o saptamana cu un ninja si sia pierdut multe iteme valoroase. Si-a facut alt cont pe care eram la fel, cu toate ca era o diff mare de lv intre noi, tot cresteam ca inainte. Stiam ca pot avea incredere in el pentru ca i-am dat un fms+5 ca sa-l tina. L-a tinut vreo 5-10 min, am facut un duel... si apoi... mi la DAT inapoi. Am fost impresionat. I-am cerut id-ul.Dar deodata, nu l-am mai vazut jucand. Jocul n-a mai fost la fel fara el asa ca in scurt timp m-am lasat. Mi-am facut un cont nou cand mi-a spus o data pe mess sa ne intalnim. M-a crescut putin, am vorbit am glumit, cam pentru 2 ore. Apoi el a plecat, si nu l-am mai vazut on. Pe mess il mai vedeam, dar nu ma baga in seama, si mie imi era putin frica. acum a trecut aproape un an de cand n-am mai vorbit. intr-o seara l-am vazut pe mess dar mi-a fost frica sa-i spun ceva, pentru. ca poate nu m-ar mai recunoaste.

Nu te lasa pacalita de cei ca el.Relatiile viirtuale nu te ajuta cu nimic. socializeaza din ce in ce mai mult.Nu mai fi chiar asa de sensibila si incearca sa stergi metinul din calculator, si sa blochezi cumva site-ul ala diabolic *Really?*. Concluzia: metin2 nu e un joc stupid, e chiar cool, noobii, si persoanele ca ''iubitul'' tau au facut acest joc sa para stupid.