| RedPorcelain a întrebat:

Heii! Am si eu o problema; Totul incepe de cand am intalnit un tip, in parc, care se tot uita la mine.Am facut rost de id-ul lui de la o prietena si am vorbit etc. Apoi ne-am intalnit si pare foarte de treaba si chiar imi place de el. Dar mai tarziu am aflat ca are probleme cu familia, si ca din cauza asta s-a apucat de fumat...Nu ar fi asta o problema, dar anturajul lui e foarte ciudat: adica cei din anturaj par copii lasati de izbeliste, nu stiu cumsa zicsad.
Acum nu stiu ce sa fac, el mi-a cerut prietenia dar oare sa o accept? Eu nu sunt obisnuita cu anturaje de genul asta si nu stiu, ma simt foarte aiurea cand stau cu ei. Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Pai.tu o sa fii cu el.nu cu toata gasca cu care umbla el. daca iti place.incearca si vezi ce se intampla. ca o.perioada de proba. daca vezi ca nu ti acorda atentie si mai mult conteaza anturajul decat relatia voastra, sau se comporta intr-un fel in care nu iti place, renunti la "relatie" si gata. happy

| Tiffanny a răspuns:

Accepta,dar spune-i ca daca te iubeste cu adevarat sa se lase de tigari,fii alaturi de el, e najpa cand ai probleme in familie. Ajuta`l sa se lase de anturajul asta, ajuta`l sa iasa din depresia asta. Da add la id`ul meu te rog. camelya_dolcik97@yahoo.com. pup.

| Patrăţel a răspuns:

Eu zic sa accepti, ajuta-l tu sa treaca peste, ajuta-l tu sa se lase de acest anturaj, sa nu mai fumeze sunt sigura ca veti avea o relatie minunata daca veti vorbi despre probleme voastre. cum a spus si Paula tu nu traiesti cu anturajul lui, si el daca va vrea sa mentina aceasta relatie se va schimba, pentru. tine. Explicai ca nu e bine ce face love struck! good luck :*

| Patrăţel a răspuns:

Eu zic sa accepti, ajuta-l tu sa treaca peste, ajuta-l tu sa se lase de acest anturaj, sa nu mai fumeze sunt sigura ca veti avea o relatie minunata daca veti vorbi despre probleme voastre. cum a spus si Paula tu nu traiesti cu anturajul lui, si el daca va vrea sa mentina aceasta relatie se va schimba, pentru. tine. Explicai ca nu e bine ce face love struck! baftaa :*