| LoveTenis a întrebat:

Heii! big grin
Eu am o problema..Inaintea de terminarea anului scolar imi placea mult de un baiat.Dar in vacanta m-am detasat de el fiindca aveam un anturaj format din mai multi baieti si nu m-am gandit deloc la el.Cand o inceput noul an scoalr a inceput sa imi placa din nou de el.Si eu am incercat sa fac asta dar o fost cam asta:

Hei aa mda aa stii putem vorbi un pic?

Aha bine.Ce vrei?

Pai stii pai aa mda, avem fizica?

Pai da (aveam cartile de fizica in mana si s-a uitat la ele).Nu eram sigura.

Ok

Si cam asa a descurs TOT.De atunci nu mai am curajul sa ii spun ca il plac.Si nu stiu daca ma place..In timpul orelor mereu cand ma uit la el si el se uita la mine si apoi ne intoarcem repede privirea...Nu stiu pare ca ma place..Asa imi zic prietenii si prietenele mele ca pare ca te place, ca uite cum te priveste in ochi si chestii.Si nu inteleg daca ma place.

Inrtrebare e : ma place? >:"

Siiiiii,,, Daca ma place cum as putea sa ii spun ca il plac?

Dau funda si va rog fara batjocura...nu am chef.

P.S.Is mai timida, sa nu credeti ca am 11 ani sau ceva de genu doar ca is foooooaaarte timida si na...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita ca nu trebuie sa-i spui nimic: baiatul inca nu este innebunit dupa tine.

| Ginandros a răspuns:

Timiditatea nu prea are leac. Gandeste-te serios cam cum ti-ar placea sa-ti spuna el ca te place. Incearca sa-i iesi mai des in drum.

| Hazz a răspuns:

Hei! Nu iti putem spune noi daca baiatul te place sau nu. Incearca sa te imprietenesti cu el. Sa petreceti mai mult timp impreuna. Petrecand mai mult timp impreuna, iti vei da seama daca te place din actiunile lui. Poate si el te place dar nu vrea sa recunoasca asta. Poate si el e timid ca si tine. Asteapta momentul potrivit, iar cand acesta va sosi, spune-i! Sper ca ti-am fost de ajutor!