| anonim_4396 a întrebat:

Heii, deci e acest baiat care m-a intrebat pe facebook daca vreau sa stau cu el,noi ne cunoastem fata in fata doar ca sta in satul bunicii mele, si eu i-am spus ca nu, mai devreme am vorbit prieteneste cu el + emoticoane cu inimioare, pupici etc..Si mi-a spus sa ma mai gandesc la ce mi-a zis el pana maine si eu nu stiu ce sa ii spun, pentru ca ai mei nu a lasa zice ca sunt mica (desi el zice ca sunt mare) eu am 12 si el 16 si chiar am inceput sa-l plac cat de cat si stiu ca el pune suflet in orice relatiie.
Ce ziceti merita sa ma "confrunt" cu parintii sa stau cu el? sau sa ii spun ca nu vreau sa stau cu el?

6 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Totusi ai 12, iar el 16... Parintii trebuie sa stie cand pleci si cu cine esti. Daca simti ceva la el, atunci accepta, dar numai daca-l cunosti bine si stii ce fel de temperament are.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Mi se pare cam ciudat, tu 12 el 16, ai grija sa nu te vrea cumva pentru o aventura si dupa intrii aici si spui ca te-a lasat insarcinata.Vezi si tu cate violuri se petrec in tara. Daca il placi, mergi la el, nu stiu, dar ai grija! Mare grija! Poate ca nu are astfel de intentii, dar este mai bine sa fii precatua, nu stii cee in capul lui. Bafta!happy

| HereToHelp123 a răspuns:

Am citit intrebarea. Eram ooook...am crezut ca esti mare, va stiti, vrea sa ma mutati... apoi BOOM, 12 ani straight face Daca vrei sa-ti para rau, fa-o. Nu cred ca merita sa te certi cu PARINTII tai pentru el. Nu cred ca el o sa-ti ofere haine, hrana, sa te poarte in scoala+facultate, sa te ajute cu ce ai nevoie. Sincer happy

| ThePuffy a răspuns:

Wtf fato, ai 12 ani... maine sa nu vii sa te plangi pe TPU ca esti insarcinata, du-te si culcate ca iti e somn. straight face

| IoanaAndreeaPap a răspuns:

Nu ti se pare cam suspect ca el are 16 ani si vrea o relatie cu tine, tu avand 12? Adica tu in locul lui ai fi cu un baiat care are 8 ani? Eu cred ca nu. Imi pare rau sa te informez, dar baiatul asta nu te place si vrea sa fie cu tine doar pentru ca vede ca esti mica si naiva. Sa nu trecem chiar la concluzia ca o sa ramai insarcinata, dar crede-ma ca tot ce vrea de la tine e sex. Atat. Esti dispusa sa te lasi folosita in halul asta de un baiat?

| Ely920 a răspuns:

Buna happy
Cred ca parinti tai cam au dreptate in legatura cu varsta dar avand in vedere ca si eu am trecut prin chesti de genul pot sa iti spun ca daca tu chiar crezi ca baiatul te place si tu pe el bineinteles probabil ar fi bine sa incercati dar sa nu pui prea mult suflet sau sa faci alte prostii!
Multa bafta si ai grija cu baieti in general! happy