| predestinati a întrebat:

Heii...Sunt baiat. Si cred....defapt sunt sigur ca m-am indragostit. Fata, ma place si ea. Dar acum ea are prieten. Eu am mai vorbit cu ea pe facebook. Dar prietenul ei a vazut ce am vorbit eu cu ea si s-a suparat. Eu acum cum as putea sa o fac sa inteleaga ca sunt nebun dupa ea. Si chiar tin la ea si as vrea sa fiu cu ea? Chestia e ca nu prea am curaj sa ii spun fata in fata.

4 răspunsuri:
| elleme a răspuns:

Incearca sa creezi o relatie stransa de prietenie cu ea, asa iubitul ei nu s-ar mai supara. Cum a spus si @xCarly nu este o idee rea sa-i marturisesti problemele care te framanta. Poti sa ii spui de exemplu ca iti place foarte mult o fata care are prieten si nu sti ce sa faci, asa poate si-ar da seama si daca cu adevarat te-ar place ar veni la tine...

| neutrino a răspuns:

Stai civilizat la coada, dar spune-i si ei acest lucru. E bine sa stie ca cineva care o iubeste, o asteapta!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Chestia e ca are prieten si ar trebui sa o lasi in pace.Nu te baga in relatia ei,daca e cu el, inseamna ca-l iubeste, iar tu esti o jucarie cu care mai pierde timpul.
Daca sta cu el si nu-l place, inseamna ca are alte motive pentru care inca pastreaza in picioare relatia lor, motive stiute doar de ea.Lasa-i sa se desparta, dupa poti avea o sansa.Pana atunci puteti fii doar prieteni, si nimic mai mult.

| xCarly a răspuns:

Discută cu ea despre problemele care te frământă, explica-i situatia si respectai decizia happy! Nu e frumos totusi sa intervi in relatia celor doi, acum depinde de fiecare cum gandeste. Fa-o totusi, intr-un mod politicos! Bafta ^.^