| doddydolly a întrebat:

Heii!:*...Sunt Madalina am 14 ani.Am avut un iubit timp de 1 luna si 6 zile(Am uitat sa metionez ca el are 18 ani).Era un baiat detreba mergeam pe la el dimineata inainte sa plec la scoala ne intalneam dupa scoala...eu am aflat ca el tot pa insela cu altele deci chiar in timp ce a fost impreuna cu mine a facut sex cu o fata si a facut pariu cu o colega ca face in asa fel incat sa fac sex cu el dar am trecut peste, pana ce de Pasti am mers impreuna la discoteca si neam distrat apoi mi-a spus ca a inceput sa tina la mine si poate chiar sa ma iubeasca.
Dar din cate am auzit se intalnea cu una dintre cele mai bune prietene ale mele adica fosta mea prietena deoarece dupa asta nu neam mai vorbit pentru ca incerca sa il intoarca impotriva mea facantul sa fie gelos si bagandui prostii in cap
Eu am crezut ca este ceva normal sa fie gelos pana intr-o zi cand ne-am intalnit dupa vacanta de Paste si a inceput sa imi controleze in telefon si m-a intrebat de niste numere eu nu stiu cine sunt toate numerele care ma suna si i-am spus ca nu stiu.Iar el a inceput sa sune ca disperatul la acele numere.
pana ce mam enervat am luat telefonul si am plecat...iar cand am ajuns acasa i-am trimis un mesaj ca ne despartim.
A insistat mult dupa sa ne impacam ba chiar mi-a promis dar nu eram sigura in ce pune asa ca nu am vrut sa ne impacam.
Acum dupa ceva timp parca imi este dor de el si ii dau apropouri ca as vrea sa ne impacam dar el imi da semne ca nu ar cam vrea acest lucru.
Ce sa fac sa incerc sa il conving sa ne impacam sau sa imi vad de viata? Va rog sa ma ajutati dau "funda":X:*

Răspuns Câştigător
| anononon a răspuns:

E foarte greu daca tii la el, insa eu cred ca ar trebui sa iti vezi de viata.ai 14 ani.esti micuta si ai tot timpul pentru baieti, el e cu 4 ani mai mare ca tine, flirteaza cu alte fete, nu mai este virgin, incearca sa te gandesti ca poate fazele cu "tin la tine, te iubesc" sunt doar o strategie pentru a ajunge in pantalonii tai.incearca sa te gandesti ca poate pentru el esti doar o alta.nu ai vrea ca primul tau "act" sa fie si primul lui act? ...esti tanara, vezi-ti de viata, se fac multe tampenii din dragoste, mai ales la 14 ani.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Auzi ce tupeu, adica el te-a inselat si a facut un pariu ca te vei culca cu el cu o colega, si tu, ca o fraiera, l-ai iertat!?

Sincer, mi se pare un nesimtit. Mai ales ca el are 18 ani si tu 14, in serios e destul de clar ca nu te prea ia.

De iubit, nu cred ca te iubeste, poate ii place de tine asa putin, dar nu stiu ce sa spun. Iertat nu merita, e normal sa-ti fie dor de el, esti mica si un baiat mai mare te atrage. Ideea de a avea un baiat langa tine e foarte puternica. Dar el nu merita, nu te impaca cu el ( decat daca vrei sa suferi in continuare).

| NinaSimone a răspuns:

De ce ai vrea sa te impaci cu unu care te insela? Ba mai mult, care insinua ca si tu inseli desi el era cel care isi facea de cap

| mada1820 a răspuns:

Daca el te-a inselat nu mai are rost sa te impaci cu el, este evident ca lui ii plac aventurile, meriti mult mai mult, meriti sa fi iubita, nu trebuie sa te lasi prada sentimentelor.Baieti sunt destui dar nu toti care sa te merite.Veze-ti de viata ta si ai sa vezi ca aceasta este o decizie destul de buna.

| Claudiu23 a răspuns:

Eu cred ca nu merita sa te intorci la unu care tea inselat de mai multe ori...adik totusi daca era odata era ceva da de 3 sau 4 ori nu cred ca mai merita sa te bagi cu el
Ps : parerea mea