| mihaela8005 a întrebat:

Heii tpu..Am o infecție urinara. Luna trecută nu m.a usturat atât de tare că luna asta, dar după ce mi.a venit menstruația lună trecută nu m.a mai usturat, iar luna asta, au început iar usturarile si trebuia să.mi vina până acum. Luna trecută mi-a venit pe 28 octombrie, iar luna asta întârzie si ma întreb dacă din cauza infecției poate să întârzie atât de mult. Încă nu m.am tratat, dar o sa ma duc la doctor. Am făcut și un test de sarcina acum 3-4 zile și a ieșit negativ. Deci de ce intarzie? Din cauza infecției?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Infectia urinara nu va trece de la sine si din acest motiv trebuie sa te prezinti la medic pentru a fi efectuate analizele necesare si prescrierea tratamentului adecvat. Intarzierii menstruatiei se poate datoreaza faptului ca ciclul tau menstrual este NEREGULAT asa cum ti s-a mai explicat si din acest motiv ar fi indicat sa te prezinti la endocrinologie pentru a ti se efectua testele necesare si cu rezultatul obtinut sa te prezinti la medicul ginecolog in vederea stabilirii celui mai indicat mod de tratament de urmat in vederea reglarii ciclului la unul regulat si constant de 28 de zile. Intarzierea inceperii menstruatiei se datoreaza dereglarilor hormonale provocate de functionarea incorecta a glandelor endocrine. Multa sanatate!

1 răspuns:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi neaparat la doctor pentru ca nu este de glumit cu asa ceva. O infectie urinara netratata la timp duce la deces si sincer iti spun sa fugi la un urolog. Citeste aceasta pagina pentru mai multe detalii
http://www.sfatulmedicului.ro/......rolog_9039