| PurpleSpirit a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema si as dori sfaturile si parerile voastre. Uitati cum sta treaba.Acum o luna m-am imprietenit cu un baiat din liceul meu, dar cu un an mai mare.Defapt ne cunosteam de mai mult timp dar nu mai vorbisem noi de multa vreme.Cam o saptamana mi-a dat de inteles ca ma place si pana la urma mi-a zis-o chiar el.Cam in acea perioada un coleg de al lui incepuse sa se dea la mine iar eu voiam sa scap intr-un fel de el iar prietenul asta al meu m-a ajutat sa scap de el fiind impreuna cu mine ca de "fatada", doar ca sa vada colegul lui.Insa seara mi-a zis ca el chiar ma place si ca ar vrea sa continuam si eu am fost de acord deoarece si mie imi placea de el.Toate bune si frumoase, le vorbea prietenilor lui despre mine incontinuu, planuri de viitor etc.Cand a inceput saptamana, totul normal, dar brusc incepuse sa se raceasca.Intr-o dimineata am inceput sa vorbim,normal ca de obicei,iar la un moment dat primesc mesaj de la el ca se desparte de mine pentru ca nu ne potrivim,iar eu am ramas socata. Avem atatea in comun,gandim la fel,parca suntem frati, dar el simte ca nu ne potrivim si decat sa ma atasez de el mai mult si dupa sa fie mai dureroasa despartirea, mai bine o face acum.Eu am incercat sa vorbesc cu el dar nu ma lamurea cu nimic aceasta decizie extrem de brusca.Ne facusem planuri, eram foarte fericiti si nu imi explicam de ce a ales el asta.
Curiozitatea ma cam rodea asa ca am pus mai multi prieteni de incredere sa vorbeasca cu el.Raspunsul lui era acelasi, ca nu ne potrivim si ca i se pare ca eu sunt cam rece.M-am mirat caci nu era adevarat.Toata lumea l-a vazut in ultimele zile foarte foarte posomorat si fara chef de distractie cum era pana atunci.Nu vroia sa spuna ce are.O prietena s-a dus sa vorbeasca cu el.Era si el trist fara mine, Apoi, in cele din urma i-a spus adevarul despartirii.Ca lui i se parea ca tin mult la el.Mai mult decat tine el la mine.Si simte, ca daca sentimentul nu este 100% reciproc, ca isi bate joc de mine si nu vrea asta. Dupa mai multe discutii cu mai multi prieteni care i-au zis ca este prost ca se desparte de mine cand de fapt tine la mine mult, el nu stie daca sa ne impacam sau nu.
Eu nu am idee ce sa fac! Daca puteti sa va ganditi la aceasta situatie si sa imi dati si mie un sfat ar fi foarte tare pentru ca eu sunt total nedumerita.Am gresit cu ceva tinand prea mult la el intr-un timp cam scurt de relatie?(2 saptamani jumate)Cel mai bun raspuns primeste funda happy

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Ce bine ca ai scapat de el acum si nu mai tarziu! Stai linistita cateva zile, timpul va vindeca ranile facute de acest individ care este cel putin ciudat.