| AndreeaAlina24 a întrebat:

Heii TPU. As vrea sa va cer un sfat. Sunt indragostita de un baiat cu 1 an mai mare ca mine, am fost cu el in scoala. Acum ceva timp, el m-a intrebat daca vreau sa fim friends with benefits. Am acceptat, desi acum regret ca am facut-o pentru ca am ajuns sa ma indragostesc de el. Suntem foarte buni prieteni, avem incredere unul in altul si mereu e langa mine cand am o problema. Insa, nu stiu daca tine la mine doar ca la o amica sau mai mult de atat. Nu ne-am vazut de 2 luni pentru ca eu sunt clasa a 8a si nu prea pot sa ies, iar el are antrenamente... Cum as putea sa imi dau seama daca ma place sau nu? Ar trebui sa astept sa ne vedem sau ar fi mai bine sa renunt? Imi pare rau daca v-am plictisit, chiar am nevoie de un sfat.sad

Răspuns Câştigător
| lovebooks a răspuns:

Dacă ţine la tine mai mult decât la o prietenă îţi poţi da seama prin gesturile lui.
Compară comportamentul lui cu alte prietene sau fete şi comportamenul pe care îl are faţă de tine, şi aşa îţi poţi da seama. Dacă pe tine te tratează altfel înseamnă că totuşi există ceva.
Eu mai cred că din moment ce a vrut să fiţi friends with benefits nu îi eşti indiferentă şi dacă avea pentru tine doar sentimente de prietenie nu îţi propunea să fiţi prieteni cu beneficii.
Nu renunţa.
În + eu sunt sigură că eşti specială pentru el, într-un fel sau altul.
Nu ştiu dacă să vorbeşti cu el despre ceea ce simţi. În cazul în care sentimentele sunt reciproce este ok, dar dacă nu... nu aş vrea să îţi strici măcar prietenia cu el.
Nu ne-ai plictisit. Succes! :*

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vai vai, chiar ai nevoie de un sfat. straight face
Stii cum ii, de obicei un baiat umbla dupa o fata pana obtine ce vrea, apoi fata umbla dupa baiat. In cazul vostru, s-a cam ajuns direct la faza ca fata umbla dupa baiat.
Deci, ce pot sa-ti zic, daca vrei sa fii cu el in continuare, ar trebui s-a cam umbli dupa el, ii faci cate o surpriza, exemplu maine te duci cand termina antrenamentul cu o ciocolatica mica.
Cu grija, poate se transforma totul intr-o relatie. :-\

| Zenithf a răspuns:

Totusi, o mica incurajare pot sa-ti dau. Nu ar cere oricui "beneficii", daca nu ar simti ceva pentru persoana respectiva.
De asta zic, se poate sa ajungeti si mai departe.

| anamaria0974 a răspuns:

Heii, niciodata sa nu renunti pana nu incerci! Poti sa astepti pana va vedeti si ai putea sa ii pui intrebarea daca te place, nu pierzi nimic. Bafta! :*

| Roxanna112345 a răspuns:

Heei! Pai eu zic sa astepti sa va vedeti pentru ca asa iti vei da seama mul mai usor de intentiile sale. Asa ca asteapta sa va vedeti, sa fiti fata in fata si spune-i in fata tot ce ai de zis pentru ca asta e calea cea mai buna si vei vedea ca lucrurile se vor clrifica in scurt timp! Deci fi sincera si spune-i totul.Succes!:*

| Hematie a răspuns:

Ai primit asa multe raspunsuri. dar. a sesizat cineva ca esti clasa a 8-a? La 15 ani iti arde de relatii pentru sex?

Daca esti frumoasa deja vad cum o sa-l intereseze o relatia cu tine. De ce? De ce sa nu primeasca in continuare "beneficii" de la ceva frumos? doar are 16 ani.

| Anaanne0090 a răspuns:

Poate ca niciodata nu o sa fii sigura 100% ca un baiat te place, dar intr-adevar unele gesturi iti pot da de inteles ca esti mai speciala decat celalalte fete din jurul lui. Daca iti place asa mult de el, nu renunta.Cand aveti timp si daca tii legatura cu el, ati putea sa iesiti macar la o plimbare ( ca amici) si poti deschide subiectul despre voi. Si daca ai incredere in el ii poti spune ceea ce simti, nu ar fi nimic rau in asta. Succes

| AdrianaRG a răspuns:

Mai bine fă-ţi curaj şi spune-i ce simţi, până la urmă oricum nu te va ajuta dacă ţi asta doar pentru tinewinking. Şi nu poţi să îţi dai seama că te place dacă nu va vedeţi real, şi vorbiţi doar pe net. 8-) Oricum acum toţi pe net sunt " buni " şi au " suflet mare " thinking şi în realitate rămâi surprinsă de eiwinking. Mai bine aşteptaţi până va vedeţi :*. Multă bafta!