| Monica763 a întrebat:

Heii TPU! Ce scuza sa le spun paintilor pentru a pleca in weekend cu iubitul meu? Am 17 ani si jumatate, iar daca le spun ca ma duc cu prietenii nu ma vor lasa. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Miladincaa a răspuns:

Mintim pentru ca pana la urma indiferent cate motive am avea si cat de bine am argumenta in fata parintilor ei fac tot asa cum vor
incearca sa inventezi ceva putin mai neobisnuit, dar care sa prinda totusi.
ex: o excursie cu scoala, un weekend la o prietena foarte buna sau daca ai frati/surori/verisori mai mari roaga-i sa te acopere ei, insa s-ar putea sa le ramai datoare. asa ca fi atenta cum procedezi

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună seara! Nu te gîndesti la consecinte, tu fată singură 17 ani minoră mergi cu băiatul ăla, el sigur va vrea să facă sex cu tine, si pe bună dreptate părintii tăi nu sunt de acord, Sa nu vii după să plîngi că ai rămas gravidă, că o sa i ti zice m să te descurci cu minciuni cum faci acum.

| neutrino a răspuns:

De ce trebuie mereu sa mintim?

| MskDesign a răspuns:

Este mai greu pentru fete la varsta ta.Este normal ca parintii sa nu te lase.Nu pentru ca ar fi rai, ci doar pentru a te proteja.Cand eram la acea varsta, intai plecam si dupa le dadeam telefon.Nu as vrea ca fiul meu sa faca aceleasi nazbatii ca si mine.

| grab a răspuns:

Baga la inaintare o prietena buna de-a ta, ca te duci cu ea si cu alte fete...

| mleonte81 a răspuns:

De ce nu le spui adevarul? Daca esti impreuna cu prietenu tau de ceva vreme ar trebui sa fie ok.

| Monica763 explică (pentru mleonte81):

Nu sunt de acord cu relatia noastra...

| mleonte81 a răspuns (pentru Monica763):

Ok,macar cativa cunoscuti sa stie de tine unde pleci, doar asa de siguranta...