| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heii TPU. sad cum as putea uita un baiat? il iubesc enorm de mult. in fiecare zi ma gandesc la el si jur ca nu trece zi sa nu ma gandesc la el, dar cred ca nici o ora nu trece fara sa nu ma gandesc la el. non-stop e in mintea mea. trebuie sa-l uit. am incercat dar nu pot. va rog ajutati-ma. crying

Răspuns Câştigător
| Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pfff, băi nu îl poate uita dacă o să fie împreună cu alt cineva. O să caute în acea persoană tot ce avea acel băiat. Am trecut prin asta, și încă trec. Timpul nu vindecă rănile ci le adâncește. Ar trebui să te împaci cu ideea că el este "iubirea vieţii tale". Până la urmă toți am fost și vom fi iubirea vieţii cuiva. Dacă vrei un" calmant" în timpul liber intră pe tumblr. O să te primim cu brațele deschise. happy

13 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Disperato nu ma mir ca s-a despartit de tine asa obsedata

| SkyPilot a răspuns:

Iti gasesti alte preocupari care sa iti tina mintea ocupata: scoala, pasinuile rale, prietenele, filme, spectacole, alt baiat, excursii... Timpul rezolva totul. Te-ar mai ajuta sa te ascunzi undeva unde nu te vede nimeni si sa plangi cat poti tu de mult. Dupa asta te vei simti mai bine.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru SkyPilot):

Absolut tot imi aminteste de el. 3 ani si ceva am fost cu el. incerc sa nu ma mai gandesc la el, dar nu pot. orice imi aminteste de el. o melodie, un vers, poze, filme, cupluri. plus de asta prietenele mele cu care ma inteleg cel mai bine sufera si ele si mereu imi zic de baietii la care tin ele si asa imi amintesc si eu de bouletul meu sad de fapt nu mai e al meu crying si suntem si la acelasi liceu si-l vad in fiecare pauza (dar bine ca acum e vacanta) crying

| SkyPilot a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Te inteleg perfect, am trecut prin ceva similar. Trebuie sa gasesti puterea de a-l uita in interiorul tau.

| SkyPilot a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Am citit un pic din istoria ta si nu mi se pare chiar asa o tragedie pentru tine. Ar fi trebuit sa vezi venind chestia asta de mult, stiai clar cum stai. Omul ti-a lansat o provocare iar raspunsul tau a aratat o saracie spirituala extrema. Nici macar nu ti-ai dat interesul sa vizionezi acel film prin care el dorea sa iti transmita un mesaj. Il gaseai pe net subtitrat in Romaneste. Situatia mea similara de care vorbeam mai devreme nu este de fapt similara de loc.

| Lawliet14 a răspuns:

Atunci de ce nu esti cu el? Daca tot plangi atat de mult dupa el?

| frostxtq a răspuns:

Incearca sa nu ai nici macar o secunda libera, sa fii mereu ocupata cu ceva, iar daca nu merge, incearca sa vorbesti cu el. Daca il iubesti asa mult, de ce nu incerci sa il cuceresti?

| Otto2014 a răspuns:

Cu timpul, imi placea de o fata din clasa, dupa 2-3 saptamani gata.(chiar visam la ea laughing )

| farfuriaverdex a răspuns:

Daca te gandesti tot timpul la el si nu incerci sa iti ocupi gandurile cu altceva nici nu il vei uita prea curand si de fapt e mai putin vorba de uitat si mai mult de a te distanta afectiv de el, incearca sa iti gasesti ocupatii care nu au legatura si nu iti amintesc de el

| xNuiiDeTiinex explică (pentru farfuriaverdex):

Dar faza e ca eu NU vreau sa ma gandesc la el, dar imi apare in minte. incerc sa ma gandesc la altceva, sa-mi tin gandurile ocupate cu altceva dar degeaba. si... absolut totul imi aminteste de el crying

| farfuriaverdex a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Cred ca toti am trecut prin asa ceva cel putin o data, si da, este dificil, cu cat trece timpul si nu "de de el" pe nicaieri o sa iti fie mai usor, sa nuitam, evita sa il cauti pe facebook, twitter si spre exemplu cauta filme care te tin foarte atenta la ele, exclus dramele si cele romantice big grin citeste o carte, mm stai de vorba cu cat mai multe persoane dar nu despre el

| Lucyan_Spady_1988 a răspuns:

Iti dai cu o tigaie in cap pana uiti.

| Gerd a răspuns:

Pe mine m-a parasit iubita si am injurat-o toata noaptea big grin