| iuliaa9974 a întrebat:

Heii TPU! >; d<
sad Este o poveste lunga si interesanta.
Deci, de la inceputul anului, a inceput sa imi placa de un tip iar lui de mine. Eram odata pe banca, afara si el statea langa mine. Apoi vine un tampit care se aseaza langa mine si cica sa ma ia in brate apoi face El:"Baa, ia mah mana de pe ea!" blushing. SI tampitu':"Sunteti impreuna?" Dar el a zis: "Nu, dar as vrea". >:". In fine, eu nu am zis nimic straight face. Au mai trecut cateva zile, sa nu mai spun ca ne-am sarutat de doua ori [au fost provocarioh go on ]. Vorbeam la telefon aproape in fiecare zi, toate bune si frumoase pana cand lucrurile s-au schimbat.straight face. Mai este un baiat care ma iubeste si ma rog, alte chestii din trecut. dar el ma tot suna si imi trimite mesaje si cred ca asta l-a cam suparat pe tipul de care imi place. In fine, in ultima vreme, se comporta cam ca un nesimtit si cred ca amandoi sunt gelosi unul pe celalalt, ei sunt in aceeasi clasa si cred ca unul este gelos pentru ca m-am sarutat cu celalalt iar el este gelos pentru ca imi trimite si ala mesaje. In fine, faza e ca nu cred ca el mai ma place, este mai distant chiar daca mai imi face cu ochiul si imi trimite diferite mesaje, dar la scoala se comporta destul de urat cu mine. Eu chiar tin mult la el si nu sunt sigura daca si el simte la fel... E ceva mai complicat dar nu cred ca as putea sa ma duc sa ii zic in fata ca il plac sau ceva de genu'. Rugamintea mea este sa imi dati niste sfaturi sunt destul de satula de situatia asta... [nu mai spun si ca m-a bagat in zapada in ultimu' hal straight face ] Deci. nu mai stiu ce sa cred. Ma ajutati?puppy dog eyes:X Multumesc!:* Si sper ca nu v-am >plictisit.; d<. P.S.: Scuzati-mi greselile. blushing.

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ce marlan.

| irrumator30 a răspuns:

Ciao, Iulia!

E clar ca cei doi, au aflat unul de celalalt, si din moment ce amandoi te placeau foarte mult a inceput o competitie pentru tine. Cel cu care te-ai sarutat e gelos pe cel care iti trimite mesaje, e clar, te vrea doar pentru el, nu vrea sa te imparta. Celalalt, nu stiu cat ai avansat in trecut cu el, intr-o relatie.

Daca vrei sa se termine acest razboi, convoaca-i pe amandoi la o discutie cu tine, si stabiliti toate aspectele.

Mult succes!

| Mlov3u4ever a răspuns:

Eu cred ca prietenului tau(cel care te-a bagat cu capul in zapadahee heebig grin ) ii place de tine, dar este gelos si asa isi arata si el gelozia.Incearca si tu sa ii dai mai multe semne ca il placi s-au spune-i celui care iti trimite msj sa te lase in pace, dar fa asta cand sunt amandoi de fata.big grin parerea mea...happy