| Unicornegru22 a întrebat:

Heii TPU! De un an si ceva imi place de un baiat din clasa alaturata. Il vad in fiecare zi la scoala pe hol,in curte,de multe ori si afara. Daca il intreaba cineva daca ma place el zice,,Mai bine mor singur,, sau,, De aia? Nu..Doamne,,. Cand ma vede pe hol ma ignora,uneori ma ocoleste, nu ne salutam. Dar nu cred ca nu simte chiar nimic pentru mine. De multe ori se uita la mine. Si cand e cu colegii lui sau cu ai mei. Odata intr-o excursie m-a salutat si s-a pus langa mine.
Acum doua zile eram afara cu o fata in parc si el a trecut de vreo 20 de ori cu un coleg cu bicicleta si se uita la mine. Uneori parca face intentionat sa treaca langa mine. El stie ca il plac dar totusi ma ignora. De multe ori ne vedem intamplator. mai ales la scoala. Uneori cand ma vede zambeste si cand trece pe langa mine se preface ca nu ma vede
Cum sa il fac sa ma remarce? Sau ce sa fac cand il vad? Imi e frica doar sa nu ma ignore cand vorbesc cu el sad Dau funda

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul nu este interesat de tine ce nu intelegi? nu va inteleg voi chiar sunteti masochiste baiatul iti zice clar ca nu vrea dar voi tot insistati sa credeti ca tine la voi..halele maica sfanta

| LoveSleep a răspuns:

1. Nu te place
2. E prea idiot să recunoască asta.
Partea nașpa e că a doua variantă e mai rea ca prima.
Ignoră-l, mai găsești băieți în clasa a 4-a destui.

| WaterDrop a răspuns:

Foarte probabil sa fie extrem de timid, cam asta reiese din ce spui tu.Cu siguranta nu te va ignora daca vorbesti cu el, si ii spui sa se linisteasca ca nu-l mananci.Mergi direct la el cand il vezi singur, ca sa nu se mai inhibe si la gandul ca este privit de alte persoane, si intreaba`l daca vreti sa iesiti impreuna undeva.In functie de ce spune, iti poti da seama de realitatea situatiei.

| RoDanny a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu el sa ii spui sa recunoasca daca ii place de tine sau nu si daca zice nu atunci spune-i de ce treci mereu pe langa mine. Sau alta varianta cred ca esti rusinos si nu are curajul sa intra in vorba cu tine. Abordeazal tu happy