| Mikiiiidutza a întrebat:

Heii TPU happy decii...problema mea este urmatoarea:M-am cunoscut cu un baiat,si am tot vorbit,ieseam pe afara si m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui.I-am zis ca vreau(il placeam mult). Totul era ok dar eu sunt o fire super geloasa(si el la fel), in fine..Tot timpul exageram si il faceam gelos dar acum imi pare rau.Nu ma puteam abtine,totul era perfect pana cand ma apucam eu "stii,azi s-a uitat un baiat la mine, iar eu i-am zambit...era asa de dragut" ..nu stiu de ce faceam asta dar nu ma puteam opri.Ieri l-am sunat si mi-a spus ca nu mai merge,cu toate ca ma iubeste nu mai poate continua, si ne-am despartit.Inca ma iubeste,si eu pe el si am incercat sa-l uit dar nu pot! Stiu ca am fost o fraiera si imi pare foarte rau, i-am spus sa iesim sambata ca sa imi cer scuze fata in fata.Chiar vreau sa ma schimb.Credeti ca imi va mai oferi o sansa? Imi cer scuze daca nu am incadrat intrebarea la o categorie adecvata laughing dau Fundaa ♥♥

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Intreaba-te intai pe tine: "Pot renunta la astfel de comportamente infantile, sau ma va manca in continuare in fund sa ii fac tot felul de rautati?"

Daca renunti la comportamente de felul asta, mergi si vorbeste cu el, daca nu, mai bine lasa-l, ai sa-i faci mai mult rau, si tie la fel, mai devreme sau mai tarziu va pleca.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" te invata o zicala din batrani. Sau "orice pasare pe limba ei piere". Se pare ca in cazul tau se potrivesc amandoua. Spui ca doresti sa te schimbi insa se pare ca nu stii ca "naravul din fire n-are lecuire" precum si ca Iti poti schimba infatisarea insa nu si comportamentul. Daca amandoi sunteti gelosi mai bine ai lasa-o moarta deoarece un astfel de cuplu nu este viabil.Nu am puteri paranormale sa reusesc sa ghicesc cat de tare i-ai ranit orgoliul si nici daca va accepta sa reintre in jocul tau. Tu nu vei reusi niciodata sa renunti sau sa-ti modifici firea. Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prost e iubitul tau. eu ieseam cu o fata care arata mult mai bine ca tine sa vad daca ti-ar fi placut. dar na, el e mai de treaba ca tine si doar ti-a dat papucii nu s-a limitat la mintea ta limitata si plina de dume proaste