| anonim_4396 a întrebat:

Heiii. Am tot pus intrebari. Am povestit si relatia mea. Ok, dupa 3 ani si jumatate ne-am despartit. Ma simt naspa..ca si cum as fi singura care se desparte dupa atata timp. de ce?
Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| myhaelutzza a răspuns:

Eu m-am despartit de cineva dupa 7 ani jumatate. Deci nu, nu esti singura. Gaseste-ti ocupatii, sa nu ai prea mult timp liber sa te gandesti la el, iesi cu prietenii, asculta muzica care sa te bine dispuna ( deci nu de dragoste, suferinta etc. ) Crede-ma, ca timpul chiar le rezolva pe toate, au trecut 4 ani de cand m-am despartit si nu mai am nici o urma de iubire fata de acea persoana.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vita merge inainte si dupa o despartire, trebuie doar sa nu faci o obsesie din asta si sa te gandesti ca a fost un vis urat din care te-ai trezit si acum traiesti prezentul si incerci sa construiesti ceva cu altcineva, ca sa traiesti si viitorul.
Ai mare grija si nu repeta greselile facute in trecut cu fostul!

Răspuns utilizator avertizat
| AliceNeye a răspuns:

Inca il mai iubesti, proabil asta e motivul. Daca nu, e bormal sa te simti asa, pentru ca ti-ai pierdut 3 ani din viata...