| RamooNebunik a întrebat:

Heiii care ma ajuta cu un sfat dau fundita... Am un iubit sunt cu el impreuna de aproape 11 luni dar avem momente cand nu ne mai intelegem dar de cate ori era sa ne despartim nu putem sta unul fara altul el vrea un copil dar inca suntem prea tineri de a avea copii. Nu stiu ce sa fac sa ne intelegem iar ca la inceput fara cearta care ma poate ajuta cu un sfat?

6 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Ce nu merge,nu trebui fortat, Trebuie sa-ti gasesti pe cineva care are aceleasi idealuri ca si tine si cu care poti fii intr-adevar fericita, un copil e mare lucru, si daca esti si tanara, trebuie mai intai sa-ti traiesti viata.Mai gandeste-te, pupici

| ionut7782 a răspuns:

In primul rand el vrea un copil dar tu esti prea tanara sa faci un copil.un copil te blocheaza in viata foarte mult. incearca sa iti faci un viitor ca de copii o sa ai timp.in legatura cu voi doi cred ca din cauza ca sunteti sensibili si o vb nespusa la locul ei raneste partenerul.si de aici incep certurile.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halelellee maica sfanta esti prea tanara sa te inhami la o relatie serioasa tu trebuie sa te ocupi de scoala, sa te prregatesti temeinic pentru a fi admisa la o facultate dintr-un prestigiu centru universitar, te asteapta studentia, cea mai frumoasa etapa, vei sta la camin la camin unde tu vei experimenta cat mai multe cearseafuri, vei avea oportunitatea sa faci sex cand vrei cu cine vrei ( imi aduc aminte cu lacrimi de momentele mele in camin cand stiam toate paturile de la caminul de fete...), vei merge la cursuri, apoi dupa cursuri la cafea cu colegele, pe urma va gatiti va machiati, mergeti in club, faceti poze si selfie inainte de a merge in club, mergeti in club, gagati sau pur si simplu frangeti inimile baietiilor, sunteti in centrul actiunii, apoi la ora 7 dimi va intoarceti in camin si va puneti la somn, asta e distractia delicioasa ce te asteapta draga mea in studentie, iti vei face tot ceea ce iti trece prin cap in camin. si apropo de parintii, ei vor fi si foarte mandrii ca fata lor este intr-un centru universitar de renume. o sa fie o viata numai lapte si miere. lasa baiatul in pace si vezi de tine

| LoveSleep a răspuns:

Relatia voastra e pe ducă.
Fă-i cu mâna.

| RamooNebunik explică (pentru LoveSleep):

Cam asta incepem si noi sa credem dar sincer ne-am obisnuit unul cu altul si nu putem sa renuntam asa usor la relatie. :-(

| VivianneNicole3 a răspuns:

Bună Ramo!

Lasă-mă să-ţi spun că o relaţie ce odată începe să acumuleze răni, nu o să mai fie niciodată cum a fost. Voi sunteţi împreună datorită faptului că v-aţi obişnuit unul cu altul, nu că sentimentele ar fi aceleaşi.
Dacă acum, după 11 luni împreună aţi acumulat atâtea, dar după 11 ani de căsnicie sau relaţie?
Viaţa e frumoasă şi nu trebuie să priveşti lucrurile cu pesimism fără el. Va fi bine şi el, şi tu... şi o să vă refaceţi vieţile!

El vrea ceea ce tu momentan nu poţi sau nu vrei să-i oferi. E imposibil să-i faci pe plac atâta vreme cât tu nu vrei şi asta ca continua să creeze discuţii.

Decizia e a ta! Sper că ţi-am fost de folos!
Baftă! :-)