| emma_6707 a întrebat:

Hello! am si eu o mica mare problema. sunt cu un tip de 6 luni si de cam o luna-doua, am inceput sa facem dragoste. problema e ca el nu a fost primul pentru mine. eu mi-am pierdut virginitatea cu un baiat care a profitat de mine. in fine ideea e ca am momente in care nu am chef de "nebunii" ca sa spun asa iar el se supara si pune botu mereu si ne tot certam pe tema asta. el stie foarte bine ce mi s-a intamplat si a reusit sa depaseasca momentul doar ca am inceput sa nu mai rezit din cauza acestor certuri si din cauza faptului ca se supara mereu din asta... ce sa fac? il iubesc foarte foarte mult dar simt ca uneori nu ma intelegesad am incercat sa-i explic ca pur si simplu nu vreau uneori dar nu vrea sa priceapa. nu mai stiu ce sa fac. voi aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| anna01 a răspuns:

E normal sa fie nerabdataror si peste masura de dornic de actiune, daca va culcati de doar 2 luni, se pare insa ca pofta il impiedica sa vada ca tu nu esti chiar atat de incantata. E si egoism din partea lui, dar poate vrea sa se simta cu adevarat in inima ta(si nu celalalt care te-a dezvirginat)si cere mai des, prin sex isi intareste statutul; nu-si da seama ca sexul necesita si o dispozitie sufleteasca. Daca mai rezisti alaturi de el, il vei educa sa priceapa ca o fata nu este mereu dornica se sex si ca are trairile ei interioare mai intunecate uneori, care nu o lasa sa participe emotional la acest act.Pe de o parte tu nu ar trebui sa lasi aminitrea fostului sa-ti distruga din buna dispozitie de a fii cu un alt baiat in pat.Cum am spus, el simte acest lucru si reactioneaza in felul lui. E prea devreme ca relatia voastra sexuala sa intre in colaps si remediul cel mai bun ar fi sa-l uiti pe acel baiat din trecut. Daca sta cu tine, tine la tine, nu vrea doar sex, nu-l judeca dur.

9 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Ar trebuie sa te inteleaga sa fie intelegator

| emma_6707 explică:

Hahaha
iar tu, dragul meu, kronos nu ai de unde sa stii ce mi-a demonstrat el sau nu, oricum nu exclud parerea tatongue

| emma_6707 explică:

Of of of dragul meu kronos, ai spus ca ai parte de ceva de genul, si cum te comporti cu ea cand nu vrea sa faceti nimic? ii dai cu flit, te superi, poate ii vorbesti urat, poate insisti[astea cu poate nu-s sigura ca le faci dar primele doua cam da]
spui ca ai impresia ca n-a uitat ce s-aintamplat in trecut si vorbesti de compromisuri.laughing
hai sa-ti spun ceva, cand fata aia spune ca nu vrea, pai nu mai incerca mami, ca asa risti sa-i aduci TU aminte de ce s-a intamplat si atunci chiar sa nu mai vrea.
daca te astepti la compromisuri din partea ei, incepe tu in cazurile de fata, iar in timp vei vedea ca va fce si ea. prietenul meu spre exemplu de ceva vreme, dupa ce am vbit cu el si i-am explicat ca ma doare comportamentul lui, si ca imi face rau s-a potolit, nu mai face asa de teama sa nu ma piarda si a inceput el prin a face compromisuri. daca o iubesti, si nu vrei s-o pierzi, incepe tu si nu-i mai aminti de ce-a fost
sper sa nu o iei in nume de rau

| Brotacelu a răspuns:

Pai daca va certati din cauza asta...nu e bine de loc, inteleg sin lucru asta ca el sta cu tine doar ca sa faca sex

Distractie placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este exact cum spui tu, nu-i pasa de tine ci numai de ceeace vrea el. Daca te iubea, tinea cont de tine, de sentimentele si nevoile tale, de dispozitia ta. Si daca asa e acum, nu se va schimba, de fiecare data cind va dori ceva, va face la fel. O sa insiste si o sa se certe cu tine pina cedezi si-i faci pe plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aiurea ca va certati de la sex.Eu sunt cu iubitul meu de 2 ani si el intelege daca nu am chef sa o fac cand vrea el si invers.Nu ne-am certat niciodata din cauza asta.Nu stiu ce sa zic.Incearca sa vorbesti cu el. Daca vezi ca el continua cu chestiile astea, lasa-l in pace.Ameninta-l ca nu mai vorbesti cu el. Daca o sa te caute inseamna ca ii pasa, dar daca revine cu aceleasi certuri inseamna categoric ca nu te merita si ca tu ai nevoie de cineva mai bun, nu de o persoana care gandeste cu altceva decat cu capul de pe umeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar fa sex si dragoste pana cand se va plictisi-si eu am facut la fel-am facut sex fata sa ne oprin vreo 2 zile-am ramas insarcina -dar fac sex incontinuare cu el-il iubesc si nu am ce sa fac-imi pare rau-si eu am pierdut o data virginitatea.Asta este si tot fac sex si dragoste in fiecare noapte-dar problema este ca el nu mai vrea sa facem sex pentru ca nu mai are bani de durex-pacat imprumut de la vecini-pentru ca acum eu il iubesc si nu vreau sa ma mai opresc.numai SEX SI DRAGOSTE. ZI SI NOAPTE

| kronos a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu a trecut complet peste chestia aia? sau ca se gandeste ca atunci cand tu "nu vrei" ai de fapt alt motiv, precum inca te gandesti la primul tip cu care ai facut-o sau ca iti pare rau ca te culci cu el (actualul)? stii, zici ca stie ce s-a intamplat, te-ai gandit ca poate isi imagineaza altceva? Se supara, ok, si tu te-ai supara daca ai stii ca el s-a culcat cu alta inainte si cu tine n-ar vrea cand ai tu chef, ci doar cand are el chef.

si pentru toti desteptii care zic "sta cu tine doar pentru sex", ganditi frate inainte sa scrieti, eu am inteles bine cum e povestea aici (poate prea bine? sper sa fie coincidenta), iar tu fata draga, avand in vedere ca multi spun ca sta cu tine doar pentru sex sau ca ar trebui sa te inteleaga, gandeste-te daca ti-a demonstrat (prin fapte, vorbe, intelegere si la alte chestii) ca te iubeste.

Voi (dragi TPU) traiti intr-o lume in care toti barbatii sunt niste obsedati de sex, daca unul e afectat putin mai tare ca gagiksa nu vrea s-o faca cu el, gata, asta e tot ce vrea! Unii iau sexul pe post de dovada cea mai valoroasa ca o fata il iubeste pe baiatul respectiv, daca respectivul statea cu ea doar pentru sex, nu astepta 4-5 luni pentru asta, isi cauta o fufa de pe sosea si gatawinking

| kronos a răspuns:

Nu ti-am zis daca te iubeste sau nu, ti-am zis sa TE GANDESTI la chestia asta (am parte de o situatie foarte asemanatoare cu a ta), si mie imi face prietena faze de genu cateodata si desi o iubesc enorm, tot ma supar pentru ca ma face sa cred ca n-a uitat ce s-a intamplat in trecut...sau ca nu are incredere in mine...sau multe alte chestii

ti-am zis, gandeste-te daca te iubeste, daca nu esti sigura, convinge-te, daca te-ai convins ca te iubeste, nu strica sa faci cate un compromis din cand in cand (asta inseamna sa iubesti), daca te convingi insa ca nu te iubeste...treci mai departe, nu merita sa te daruiesti cuiva care nu-ti impartaseste sentimentele

sper ca acum ai inteles mai bine ce am spus, la un mom dat o sa-i treaca fazele cu supararea, trebuie doar (cum a mai zis cineva) sa-l faci sa se simta in inima ta, mai mult ca primul tau "barbat"