| anonim_4396 a întrebat:

Hello big grin Sunt intr-o relatie de 7 luni. Partenerul meu e cu 8 ani mai invarsta decat mine. Nu am avut relatii intime, deoarece eu sunt inca virgina si am o teama in mine. Nu se pune problema ca sunt impreuna cu el pentru bani fiindca avem aceeasi situatie materiala. Zice ca are rabdare, dar nu stiu pana cand. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCris a răspuns:

Dacă te iubeşte nu va renunţa la tine. Oricum, prima oară când faci dragoste trebuie să fie special. Pentru asta trebuie să fii pregătită. Decât să o faci din obligaţie mai bine nu o mai face. Acum depinde şi de ce vârstă ai. Dar, după cum ziceam, dacă te iubeşte îşi va păstra răbdarea. Lasă lucrurile să se întâmple de la sine happy

| 4343gddhkied a răspuns (pentru AlexandraCris):

Multumesc

| AlexandraCris a răspuns (pentru 4343gddhkied):

:*

| 4343gddhkied a răspuns (pentru AlexandraCris):

:**

| bbu2eugen a răspuns (pentru AlexandraCris):

Bun sfat Alexu!

12 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

Hei,eu zic ca diferenta conteaza, dar daca te iubeste cu adevarat te va astepta oricat va fi nevoie.Te va astepta pana cand vei fi pregatita, in primul rand psihic si apoi fizic.Ai grija sa nu cedezi, poate ca asta este modalitatea de a vedea cat tine la tine!

| wolder a răspuns:

Sa o faci cand te simti pregatita

| neutrino a răspuns:

Pentru a-ti castga increderea, un baiat vine mereu cu aceasta poveste: te va astepta pana cand doresti tu. Este o minciunica nevinovata, dar reala. Nu este insa pentru tine un motiv real pentru a deveni si tu o tanara femeie. Este timp si pentru asa ceva.

| sofisis a răspuns:

Pana cand o fi sa cedezi. El oricum are pe cineva care se ocupa de hormonii lui asa ca nu te streseaza pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Nu e ca nu sunt de acord cu ce zici, dar nu crezi ca mai e pe pamant cineva care e dispus sa astepte?
sunt de acord cu tine doar ca e dif de 8 ani la ei, si ea nu cred ca are mai mult de 18 si el la 25 inca il alege orice fata de la 18 ani pana femei in toata regula, deci are de unde alege, si situatie financiara buna, si mai si.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru sofisis):

Daca trece mai mult de un an intr-o relatie in care fata virgina nu se simte inca pregatita pentru sex desi are o varsta potrivita, mai mult de 50% din barbatii intr-o astfel de situatie isi vor satisface poftele in alta parte. Iar asta nu trebuie si uneori poate chiar de multe ori n-are treaba cu sentimentele.

In definitiv si la urma urmei ce vrea? Il vrea tafnos sau relaxat?

Singurul barbat dispus sa astepte in adevaratul sens al cuvantului nici macar nu se masturbeaza pana cand ea nu e pregatita. A, asta nu se intampla? Ghinion.

Divaghez, ideea era ca-s de acord cu tine.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu cred ca exista un barbat care sa astepte dupa un copil. Poate daca era si el mic si virgin... POATE. Dar asa, nu!

| 4343gddhkied a răspuns:

Faza cumersul la altele nu se pune in discutie, pentru ca are mai putin timp de asa ceva. Si cum ati zis unul dintre voi, exista posibilitati de a avea o alta femeie sau fata.Il iubesc prea mult ca sa cred ca ar face una ca asta. Si sincera sa fiu la inceputul relatiei i-am zis ca daca are nevoie de placere sa o satisfaca. Am zis in gluma, dar na. VARSTA nu e o problema la nici una din cazuri...