| trixiiie a întrebat:

Hello, dears. Am si eu o intrebare - ginecologul poate sa isi dea seama cat timp a trecut de cand ai fost dezvirginata?
Stiu ca isi da seama daca esti/nu esti virgina si isi da seama si daca ai fost dezvirginata in urma cu, nu stiu, un interval scurt de timp - metoda folosita in momentul unui viol etc., atunci cand e examinat vaginul victimei. Dar in general, dupa trecerea mai multor luni, el isi mai poate da seama de cat timp a trecut?
Thankss.

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Isi da seama ca nu mai esti virgina,dar nu are de unde sa stie si scenariul,in definitiv si daca ar fi dupa un viol,in decurs de o luna se vindeca tot, nu raman urme, deci nu stie de cand nu mai esti virgina, doar ca este himenul rupt, atat

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ginecologul NU are cum să-şi dea seama cât timp a trecut ( după mai multe luni ) de la deflorare!

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

O singură remarcă suplimentară - dacă între timp ai avut cel puțin o naștere naturală, va ști cu siguranță că dezvirginarea e mai veche de 9 luni. Chiar dacă nu te examinează imediat după naștere, dar urme tot rămân, iar în urma unei nașteri naturale e „eliminat" și „inelul himeneal" astfel încât devine evident că primul contact a fost cam cu minimum 9... 10 luni în urmă.

| ywar a răspuns:

Fix asta ar mai lipsi sa se inventeze: dispozitive de detectat timpul de cand nu mai esti virgina. Nu nu exista, categoric NU. Esti / Nu esti virgina asta e toata problema.

| Alcyon a răspuns:

Poate sa-si dea seama daca ai fost deflorata (s-a rupt himenul). Mai mult nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca zbura puiul cu ata ce mai conteaza? iaca na. odata sparta, poti face ce vrei si de cate ori vrei.eu vad problema altfel.cand esti virgina, esti o fiinta deosebita.esti fecioara, pura, curata, cinstita.cand te-ai dezvirginat deja esti o banala femeie in randu celorlalte miliarde de fimei, dar nu e putin lucru aceasta, ori ca esti mai prejos decat altele.esti femeie, cu tot ce cuprinde acest cuvant.am spus banala ca generalizare fiindca pentru multi vei fi cea mai frumoasa, cea mai disteapta, cea mai harnica.cea mai teligenta.