| oany a întrebat:

Hello,dragilor si la multi ani! Incep anul cu dileme, dar cu dorinta de a rezolva toate problemele! 2012 a fost un an zbuciumat pentru mine! M-am indragostit de un barbat cu 15 ani mai mare decat mine, eu avand 21.Trebuie sa mentionez ca intre noi.o chimie,o atractie, o telepatie, o magie..rar intalnite.Asta am simtit noi, asta ne-a spus-o lumea din afara.Ne-am despartit din vina mea, s-a impacat cu fosta, a cerut-o de sotie..desi era un Don Juan, se potolise, chiar daca tipa cu care avea sa se insoare era plecata pentru cateva luni in afara.Se linistise..ne vedeam la dansuri,nu dansam mereu, dar cand o faceam, simteam amandoi."chestia " dintre noi.A venit sf lunii octombrie si ea s-a intors in tara.A venit cu ea dupa 2 saptamani la dansuri si cred ca atunci, vazundu-ne pe amandoua, a realizat ca nu e ok.Eu am suferit enorm in toata perioada asta.La cateva zile dupa ce ne-m-a vazut toti, m-a sunat..ca-i e dor de mine, ca i-am lipsit.Am simtit ceva de vis, ceva ireal..nu pot sa descriu.Joi era cand ea si-a luat hainele de acolo si vineri am ramas la el.De atunci ne-am vazut si am petrecut toate weekendurile impreuna.Acum insa,imi spune ca nu putem avea o rlatie normala,cu un viitor,pentru ca viata mea langa el, nu ar fi ceea ce imi doresc, ca e diferenta prea mare de varsta.In fata mea.le curteaza pe altele. spune ca nu mai poate sa iasa din jocul asta, ca poate e sortit sa ramana singur ..desi tine la mine mult.Toata noaptea nu am dormit,cu el in brate, cu gandul la tradarea lui, cu gandul ca nu-l pot avea desi e marea mea iubire..Eu si maine m-as marita cu el, dar cum daca nici nu concepe sa ma ingradeasca.Ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

Hei,el e un nenorocit daca iti zice chestii gen ca nu puteti fi impreuna! Daca te iubea cu adevarat nu te lasa. Dragostea e oarba, si de multe ori ma conving si singura de asta! Asa gen de oameni ca el nu merita sai iubesti, eu acum sunt in aceeasi situatie.Are nevoie de tine doar atunci cind e singur total! Si ai facut rau ca te-ai dus la el.Iai aratat prea tare ca il iubesti si esti gata pentru orice doar ca sa fii cu el! Ai nevoie de un pic de demnitate, si nu trebuie sa alergi la el de fiecare data cind te cheama, daca stii ca el nu are de gind ceva serios cu tine.Virsta in dragostea adevarata nu conteaza, dar gandeste-te bine-esti gata ca tu cind vei avea vreo 30 ani el sa aiba 45? el practic va fi un bunel pentru copii tai sau cel putin de o seama cu tatal tau,el va imbatrini,iar tu vei fi tinara, el va avea nevoie de liniste, tu insa vei vrea un pic de distractie! Dragostea va tine putin, dupa care el va zice ca s-a saturat de tine, pentru ca barbatii ca el nu pot iubi niciodata cu adevarat! ti-o zic din propria experienta! Sper ca te-am ajutat! Succese! Si nu iti pierde capul dupa el! Incearca sa gasesti pe cineva de virsta ta!

5 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu cred ca acest barbat este de tine. Nu vorbesc de diferenta de varsta, vorbesc despre felul lui de a fi. Nu pare sa suporte sa stea cu o persoana mai mult de x luni. Cum tu ai zis, este un Don Juan si vrea sa fie asa toata viata.Eu te sfatuiesc sa ramaneti amici, sa iesi in gasca cu prieteni de ai tai, sa uiti de el, fiindca cu cat va trece timpul mai mult, cu atat mai dureroasa va fi despartirea. Incearca sa iti ocupi timpul ca sa nu te gandesti tot la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai asteptari nerealiste. el e un nenorocit batran, iar tu o copila. face ce vrea din tine.

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Nu vreau să fiu rea dar totuşi diferenţa de vârsă e cam mare. Şi el are dreptate. Cum a zis şi el, nu puteţi fi împreună. Totuşi, sunt 15 ani diferenţă. Îmi pare rău pentru răspunsul meu şi sper că nu o să te descurajeze.
Baftă.

| EmanuelaZ a răspuns:

Nu te respecta si asta inseamna ca nu te merita. O sa-ti fie greu, dar timpul te va ajuta sa uiti. Meriti ceva mult mai bun.Bafta!

| clicksnap a răspuns:

Problema se aseamana oarecum cu a mea. La mine a fost chestia ca ea (in cazul meu estevorba de o "ea") a plecat cu copilasul nostru sa se reimpace cu fostul sot! A plecat cu a mea fetita pentru a avea grija un alt barbat de ea si a-i spune altcuiva tata... avand doar 9 luni, inca nu ma recunoaste rational ca tatic al ei. Asadar, NU MERITA NIMENI sa misti un fir de ata pentru eL/ea, daca nu ai cerititudinea ca va fi acolo NECONDITIONAT! Suferinta este mare, intr-adevar, dar mai bine suferi acum, cat iti permiti, decat sa suferi toata viata sau la o varsta cand nu mai exista metode de rezolvare! Ai doar 21 de ani, ai toata viata inainte! Si eu am 25, asa ca... nu te lasa prada dorintelor, fi rationala.gandeste