| Alice275 a întrebat:

Hello! Imi place de un baiat e din alta localitate.Ce sa fac? Dar nu stie ca il plac.

8 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Pai...
Relatiile la distanta nu merg!
Ar trebui sa-ti faci un prieten de la tine din localitate.
Deci daca sunteti la distanta mare...atuncea nu o sa mearga..parerea mea big grin

| vocea a răspuns:

Paialice cel mai simplu este sa ii spui, si atunci el va stii si aveti mari sanse sa va placeti amandoi mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti un baiat de la tine din localitate. Relatiile la distanta nu prea merg. Vei suferi mult daca te indragostesti si nu il poti vedea decat poate o zi pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E al naibii de greu, chiar nu stiu ce sa zic. Hopa, hai ca stiu: spune-i in **** ca-ti place de el.

| ShadoWCrist a răspuns:

Spune-i ca il placi!winking

| methodmen a răspuns:

E dificil sa mentii o relatie la distanta, incearca sa gasesti pe cineva de la tine din localitate.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Daca are chat, poti sa intri in vorba cu el acolo, intreaba-l ce face, de unde e, cati ani, etc., dar ai grija sa nu para conversatia precum un interogatoriu.Incearca sa vorbesti multe chestii cu el, pana discutiile voastre vor parea ceva de genu sora-frate. La un moment dat, il poti intreba de viata amoroasa, daca are o iubita, iar daca e liber, poti sa te plangi si tu, cu chestii gen "da, si eu sunt singura... ". Daca e destul de inteligent, s-ar prinde unde bati. Daca nu, continua sa mai vorbesti cu el 2-3 zile, apoi spune-i cum ai parea nesigura de reactia lui si putin cu rusine/jena, "sti... cred ca te plac". Daca el te aproba, asta-i incepututl vostru. Cere-i sa va vedeti candva undeva. Daca zice ca nu simte la fel pentru tine, atunci ai 2 optiuni: 1.incearca sa-l uiti treptat; 2. vorbeste mai rar cu el, tine-l aproape si nu-l pierde, poate se va razgandi, si-ti va confirma ca si el te place. Dar nu-l tine foarte aproape de tine si nu intoarce spatele tuturor celorlalti baieti, poate nu-si va schimba parerea. Daca are iubita, treaba se schimba: renunta la el, chiar daca e greu, si intreapta-te spre alte orizonturi, uita-te la altul. El nu e singurul baiat de pe planeta.

| DrLove24 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, si daca iti impartaseste sentimentul (daca te place si el), poate aveti sanse sa va intalniti si chiar sa aveti o relatiewinking