| illusion a întrebat:

Hello. in legatura cu intrebarea mea de aseara, m-am hotarat big grin vreau sa ma despart de L. si sa evit orice fel de conversatie cu D...

Daaarrr... ce motiv as putea sa folosesc pentru a ma despartii de L., atata timp cat niciodata nu ne-am certat?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Poti sa incerci cu o oarecare raceala in comportament deocamdata. Daca te-ai hotarat sa faci acest pas este o dovada totusi de sinceritate, intrucat am citit ca nu esti atrasa de el. Foarte bine ca ai luat aceasta hotarare din timp, pentru a nu-l implica prea tare in relatie. Eviti astfel sa il faci sa sufere. Poti sa invoci ca esti mai ocupata in ultimul timp, ca ai dori sa ramaneti mai mult prieteni, ca veti ramane prieteni. Spune-i ca merita ceva mai bun decat ii poti tu oferi. Ca esti deocamdata debusolata si nu neaparat asta iti doresti acum, in aceste momente de la viata. Nu actiona totusi brusc, ci cu diplomatie. Incet, prin mici aluzii la inceput care, in timp sa duca la ideile de mai sus. Va suferi, dar nu cred ca iremediabil. Mai dureros ar fi daca ai perpetua o minciuna, atat pentru el, cat si pentru tine. Cine stie ce consecinte pot avea aceste intentii dezvaluite mai tarziu. Cu cel de-al doilea nici nu prea ai ce discuta. A fost indraznet peste masura, mai bine spus obraznic si viclean. Sub motive cuminti a incercat cu totul altceva. Nu te lasa pacalita si nu-i da de inteles ca esti atat de accesibila. Nu merita.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ii spui ca nu puteti fi decat prieteni, ca vrei sa pastrezi prietenia lui, ca il respecti foarte mult, dar nu il poti iubi.

| User a răspuns:

Noh ce e asa greu? Ca doar nu divortezi, corect? Ii spui verde-n fata ca vrei sa va despartiti si gata. ce atata teorie?

| User a răspuns:

Atunci de ce vrei sa te desparti de el?thinking

| User a răspuns:

Atunci de ce te-ai cuplat cu el? Asta nu-nteleg...

| georgiana a răspuns:

Mai bine ii spui adevarul, o sa-l doara, dar mai tarziu iti va multimi.Va gasi pe cineva care sa-l aprecieze.

| Te besk a răspuns:

Spune-i ca vrei un nou inceput cu alt cineva. Iar in legatura cu D Evita-(o, l), pe strada, magazin, scoala, parca, etc. SUCCES

| illusion explică:

Nu @paul27 nu divortez da imi pare rau de el ca stiu ca tine mult la mine sad

| illusion explică:

Pentru ca nu tin la el... pur si simplu nu reusesc sa ma atasez de el.sad

| me_3408 a răspuns:

Poti sa fi nesuferita cu el asa:
-Ma despart de tine
-De ce?
-Ca asa cred eu ca e mai bine
Sau mai dulce big grin:
-Cred ca ar trebui sa ne despartim
-De ce?
-Ma simt mai bine singura. Oricum nu cred ca ne potrivim prea bine happy Imi pare rau. Putem sa fim prieteni?
Eu cred ca varianta 2 e mai buna Succea kiss

| franck2222 a răspuns:

Sincer nu stiu cinei l?
asta ramane la aprecierea ta sanse sunt destule si viata iti ofera multe.

| M.T a răspuns:

Georgiana iti dau mare drepatate!