| Spinoasa a întrebat:

Hello! Ma simt foarte singura, foarte singura si simt ca o sa intru in depresie. Am o relatie cu un baiat de multi ani cam de 6 ani ..de 5 ani suntem la distanta,eu incerc mereu sa ma duc la el sa fiu puternica, dar am momente cand clachez. De exemplu acum am fost la el si am stat o saptamana zi de zi numai cu el si acum a trebuit sa plec pentru ca maine incep facultatea si serviciu.De cand am ajuns numai plang. Ma simt incredibil de singura,nu am pe nimeni aici,cunosc doar cateva persoane,dar nu imi pot deschide sufletul in fata lor pentru ca nu imi inspira incredere, pur si simplu vreau pe cineva apropiat langa mine il vreau pe el,sa ma ia in brate si sa imi spuna ca totul va fi bine, dar nu e aici e la 600 de km... si doare al naibii de tare,doar imi vine sa plang ma simt groaznic,simt ca o sa intru in depresie. Vreau un sfat,o idee sa depasesc momentul asta. Vreau in familie, vreau un om care imi vrea binele sa imi ridice moralul... sunt varza.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Te cred că esti distrusă, stiu cum este, plîngi non stop, trebuie sa te auto incurajezi, altfel clachezi si te deprimi rău de tot, gîndeste te ca ai serviciu, si facultate, nu poti muncii sau invăta plînsă, si distrusă de singuratate, adună te, esti tînără nu ne spui multe detalii, spre exemplu ce varsta ai si in ce oras stai? Dar poate ca nu ai considerat ca fiind importante aceste aspecte, in încheiere tot ce trebuie sa faci este: Sa te opresti din plîns, stiu ca e greu ca i ti vin in minte momentele plăcute petrecute alături de el, si teomoară plînsul, plîngi pină te dor ochii si nici lacrimi nu mai ai, e groaznic sentimentul, dar totusi după o portie sau mai multe de plins si descarcare, simti o mare usurare, si poti vedea cu alti ochi situatia, fii curajoasă fii puternică, fii increzatoare, vei reusii, roagă te lui Dumnezeu sa te ajute, el stie ce probleme ave m si ne ajută. Te pup si i ti doresc sanatate multă. Tine ne la curent cu starea ta, daca doresti.

| RAY a răspuns:

De ce nu va mutati impreuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce aveti voi 2 nu e relatie, nici macar pe langa. cauta un baiat pe langa tine, nu la dracu cu carti.

| Carla01 a răspuns:

Hei,nu gândi aşa viaţa e frumoasă, cu bune şi cu rele aşa e ea.Incearcă să-ţi deschizi sufletul,fă-ţi prieteni,distrează-te,trăieşte experienţe noi,gândeşte-te că iubitul tău şi familia ta te vor puternică,să termini facultatea,să fi independentă şă să faci ceva cu viaţa ta. Încercă să vezi viaţa din alt unghi, orice om are un moment de slăbiciune, dar trebuie să ne ridicăm, eu aşa am fost mereu, mă ridic singură şi merg mai departe orice ar fi.Fii veselă,nu se termină lumea,mai e puţin până la vacanţa de varăşi vă veţi vedea,vorbiţi prin skipe,veb, poate nu e uşor, dar asta e.Wow, ce filozoafă sunt laughing). Sper că te-am făcut să te simţi mai bine, te pup!

| Şaptepăcate a răspuns:

Nu sta in casa. Daca cunosti doar cateva persoane e de ajuns, ei cunosc pe altii si tot asa. La fete e mult mai usor sa isi faca prieteni si sigur iti gasesti unul care macar in friendzone sa il bagi happy

| inspyred a răspuns:

Nu gandul ce te macina este acela oare ma înseala si n-ar trebui sa-ti fie teama de acest lucru fi doar descisa la minte mai receptiva si înseala si tu, ca-i doar sex nimic complexwinking pur si simplu sex happy