| illusion a întrebat:

Hello, nu am mai postat o intrebare d mult timp in fine... iar am probleme crying

Sunt cu L. de aproape o luna e un baiat super ok niciodata nu a avut nici o pretentie de la mine sau chestii din astea, in schimb... nu ma simt deloc atrasa de el.
Problema e ca a aparut in viata mea un fost coleg de clasa D. cu care nu am mai vorbit de 4 ani...
D. spune ca ma place mult si ca vrea sa fiu cu el, eu in schimb nu prea vreau. pentru ca ieri am fost la el acasa sa imi faca laptopul si a devenit cam indraznet ceea ce nu mi-a placut deloc, chiar mi-a spus ca ar vrea sa fie el primul cu care sa fac sex straight face chestie care m-a lasat masca.
In seara asta, pe mess, m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui si sa il las pe actualul meu prieten.
Ma simt usor atrasa de D. dar nu e genul meu de baiat. adica eu prefer un baiat mai linistit si nu cu pretentii asa ca ale lui, imi spune ca ma iubeste si ca nu e neaparat nevoie sa ii dau ce vrea dar nu prea il cred.
Voi ce ziceti sa fac? Sincer, chiar nu am nevoie de raspunsuri postate la "misto".

Răspuns Câştigător
| deiutza_9183 a răspuns:

Poi daca nu te simti atras de pretenu tau nu cred ca mai trebuie sa continui...
Si cu referire la celalalt parerea mea e ca doar vrea sa s culce cu tine si atat...
Deci incerca sa gasesti un baiat care sa te si atraga si sa nu gandeasca asfel...

11 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Ce sa zic...fi fericita ca ai pretendentibig grin
Mai nu stiu... ce e in inima ta numai tu stii si numai tu poti decide ce te face fericita.
Cat despre acesti baieti, eu zic ca ar fi bine sa ii testezi un pci pe amamdoi, nu sa te arunci in bratele unuia si apoi sa regreti ca la-i ales pe el si nu pe celalalt. Vorbeste cu amandoi la fel si vezi care te atrage mai multhappy
succes!

| undercovergirl a răspuns:

Salut!

Propunerea lui D. este cat se poate de imatura si infantila daca imi permiti. Din start iti dai seama ca tot ce vrea de la tine este sa fie primul ( f. egoist motivul ).
Nu-ti pot spune ce sa faci si tu sa executi imediat, dar sfatul meu este sa nu-i mai dai importanta.
Cat despre celalalt baiat, poate ca o relatie linistita si fara pretentii este tot ce iti trebuie acum, asta doar daca nu ai deja 30 de ani si incepi sa intrii in panica :-P
Parerea mea nu te grabii sa faci o alegere, lasa totul sa decurga cum este firesc.
Multa bafta happy

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer.mai bine te ai feri de aceste l; ucruri [ca sa fiu putin mai politicoasa ] sa nu te jignesc pretexte sa ti faca nu stiu ce,, va atrage, voi va duceti la ei acasa si dupa aceea ziceti ca va ...MAI bine invata. distreaza toe cu prietenele si [ei] dar nu te lasa pacalita pentru asta vrea sa fie primul cum, ai sp tu si apoi sa rida. si sa caute alta ca tine.

| anad a răspuns:

Daca nu vrei sa te implici intr-o relatie serioasa, ar fi bine sa nu accepti prietenia lui D, fiindca pare destul de indraznet si capabil sa-ti complice viata. Poate e prea devreme sa-ti dai seama daca chiar nu-l vrei pe L. S-ar putea sa ajungi sa-ti placa.

| Te besk a răspuns:

Acuma nu iti cere nimic e doar prima luna, dar daca acum ti-a cerut sex, atunci in viitor sar pute sa devina foarte agresiv.Ar putea sa te si violeze la urma.Eu iti spun sa il lesi balta. Poate ca prieteni lui se drogheaza sau ceva de genu, apoi poate va face si el la fel.Sii de unde stii a nu te inseala? Ai asa mare incredere in el? Lasa'l balta! pup

| pau2009 a răspuns:

Spune-i lui L ca te-ai simtit bine cu el, dar simti ca nu o sa mearga, ca nu-i ce cauti(nu-i da sperante, desparte-te de el), cat despre D, parerea mea este ca tot ce vrea el este s*x, n-are rost cu D, bafta PA

| illusion explică:

Nu eu ma grabesc. ci D. el vrea un raspuns. dar totusi a aparut ca un vartej si vrea sa cad la picioarele lui. no way no talking

| illusion explică:

P'asta cu sanii nu am inteles'o. @taty. ce legatura au sanii mei sau ai tai cu ce am intrebat eu? oricum nu am inteles nimic din ce ai zis thu.

| franck2222 a răspuns:

Sincer acum imi dau seama ce se petrece, este bine sa faci ce crezi tu dar cu D. vrea doar sex iti spun eu apoi te va lasa.
Ai grija tu alegi.

| anonim_3132 a răspuns:

Daca nu il placi pe L. desparte-te de elbig grin chiar daca il placi pe D. zic sa nu fi cu el deoarece vrea doar sexbig grin

| taty a răspuns:

Pai decat sa fii ca cineva sa te simti atrasa d el dar el sa se simpta atras d altceva d la tine mai bine fii ca candva d care nu esti atrsa dar nu are niki1 fel d pretentii sau mai ast da u ca ai facut sa iti creask sanii ca eu ii am aproape platistraight facestraight face