| Eve2Serena a întrebat:

Hello
Nu stiu daca ati citit intrebarea mea despre relatie mea cu un baiat dar sa va spun pe scurt.Sunt impreuna de doua saptamani cu un baiat din alt oras.
In prima saptamana totul a fost perfect, vorbeam la telefon in fiecare seara vreo 2 ore, ne faceam planuri impreuna si multe altele, Dar saptamana asta am vorbit cu el in total vreo 15 minute.Cand l-am sunat eu, mi-a spus ca nu ma mai sunat pentru ca a avut treaba si dupa ce a zis asta mi-a spus "hai ca te sun in o ora"(nu ma mai sunat).
Ceea ce ma ingrijoreaza cel mai mult este faptul ca el ma iubeste numai pentru ca i-am spus ca imi place de el si ca il iubesc si nu a vrut sa ma raneasca.Chiar inainte sa fim impreuna mi-a spus ca s-a indragostit de o fata din lipsa de iubire. Daca si in cazul meu este la fel? Ce sa fac?
Ma gandeam sa il sun si sa il confrunt, adica sa il fac sa imi spuna adevarul oricare ar fi acela.Dar mi-e frica ca dupa aceea o sa ma considere o disperata si ca nimic nu o sa mai fie la fel.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Si in cazul tau este la fel, dar se pare ca acum el este ocupat cu o alta iubire. Nu mai ai ce face decat sa accepti ca relatia vostra s-a sfarsit dupa doua saptamani. Altele nu tin decat o zi.

| Eve2Serena explică (pentru neutrino):

Dar daca el este diferit?

| neutrino a răspuns (pentru Eve2Serena):

Mereu, in pragul esecului, ne pacalim cu gandul ca el/ea este diferit, poate chiar unic.

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Of copila prostuta baiatul s-a plictisit si vrea sa scape de tine, lasa-l in pace nul mai suna vezi-ti de viata ta, mai sunt si alte paturi de incercat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunteti impreuna de 2 sapt, nici nu va vedeti si vorbiti deja de iubire?

| RAY a răspuns:

E logic ca iubim pe cineva din lipsa de iubire, daca am iubi ce sens ar avea sa mai iubim pe altcineva? sincer prea te grabesti
1 la distanta nu poti spune ca e iubire si mai ales dupa cateva saptamani, hai placere, obisnuinta nu iubire
2 dupa ce va cunoateti real faceti planuri nu asa
3 sincer daca nu vb mult cu tine nu stiu ce interes are fata de tine
4 cauta unu real lasa povestiile cu distanta, sincer, dupa ce ca majoritatea vor sex aia de la distanta ce o sa vrea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa nu tragi nici-o concluzie pana cand nu vorbesti cu el. Spune-i in fata ce crezi si lamuriti asta.

| Eve2Serena explică (pentru anonim_4396):

Stiu,asta mi-au spus si alte 2 prietene

| frostxtq a răspuns:

Sfatul meu este sa il intrebi tot ceea ce nu iti este clar. Mai bine sa doara adevarul odata decat minciuna de mai multe ori.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Cat de mare zici ca e distanta? Eu nu cred ca e iubire intr.un timp asa de scurt in care nu ati avut niciun fel de contact, este doar un atasament. Nu.l mai suna pana cand nu te suna el si mai trage concluzii in functie de asta!

| slm93 a răspuns:

In 2 saptamani de relatie nu stiu daca poti vorbi de iubire dabea va acomodati unu cu altul...parerea mea ca a vorbit cu tine doar pentru ca era plictisit sau doar pentru a avea o iubita in plus, mai ales ca stati in orase diferite...ce vreau sa spun ca nu dispera si asteapta ca va venit si fat-frumos si sa numai le zici la baieti ce ii cunosti de putin timp ca ii iubesti vei parea o ciudata

| Eve2Serena explică (pentru slm93):

Dar cum sa nu ii spun, daca chiar il iubesc?(prima mea relatie si nu prea stiu cum sa ma comport)