| IoanaAndreeaPap a întrebat:

Hello, vineri noapte-sambata dimineata am facut pentru prima data sex cu iubitul meu si el nu a avut prezervativ. Desi si-a bagat o doar de cateva ori si nu pana la capat, iar la final cand i-a venit sa si dea drumul si-a scos-o, exista posibilitatea sa raman insarcinata? Dau funda

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai important lucru ce trebuie sa-l ai intotdeuna in vedere se reduce la urmatoarea regula de baza cum ar fi : Pentru ca o fata sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului. In lichidul preejeculator pot exista spermatozoizi cu totul accidental care pot ajunge in acel lichid doar prin contaminare directa, dar pentru a se realiza asa ceva barbatul trebuie sa ejaculeze mai inainte si sa nu urineze ulterior ejacularii. Dar ori ce cantitate de sperma sau lichid preejeculator ar intra in vaginul tau nu vei ramane gravida decat in momentul in care vei fi in perioada de fertilitate mare adica cu 2-3 zile inainte de data ovulatiei + ziua de dupa aceasta data. In restul ciclului menstrual formarea unei sarcini se poate produce cu totul ACCIDENTAL sau doar printr-o MINUNE.

| Emilian65 a răspuns:

Crez tu ca nu a ejaculat in tine? Eu nu cred ca nu a ejaculat in tine. Asa ca s-ar putea sa fi ramas gravida.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, cum de ai putut accepta asa ceva?! Da, poti ramane insarcinata si poti contacta si vreo BTS. Data viitoare nu mai accepta astfel de lucruri, invata sa spui si NU! Pana la urma e vorba de corpul tau.

| ViatacuLouie a răspuns:

Sanse exista, chiar nu inteleg de ce va asumati asemenea riscuri... Exista pe piata prezervative care sporesc plăcerea... V-ati gândit ca poate te-ai simti mult mai bine daca nu ar exista nicio sansa, sau mă rog, foarte mica de sarcina sau boli cu transmitere sexuala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViatacuLouie):

Esti virgin/a? Nu exista asa ceva nicaieri pe planeta. Cele care "sporesc placerea" se refera la faptul ca aproape simti ceva in comparatie cu majoritatea, cu care nu simti nimic. Te-ai dat de gol!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi aici raspunsul :
4 Decembrie 2014 00:08

ViatacuLouie a răspuns:
Eu de exemplu nu am intretinut.

| ViatacuLouie a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt virgina. E vorba de cele cu nervuri pentru femei. Nu pentru bărbati, esti penal...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViatacuLouie):

Nu mai putin penal decat cineva care da sfaturi in materie sexuala, fiind virgina...

| ViatacuLouie a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing mă amuzi

| MMDani a răspuns:

Poti ramane gravida si fara sa termine in tine, dar trebuie sa ai ghinion. Acele picaturi micute care curg din penis in timpul actului sexual pot contine spermatozoizi.

Plus ca depinde cum ai ciclul, daca esti fertila sau nu. etc.

Totusi, sansele nu sunt foarte mari.

Tu fa, totusi, un test!

| VaDauMaxim a răspuns:

Nu stai fara grija laughing)