| TuCurcubeos a întrebat:

Hello,voi incepe direct,de cateva zile conversez cu un baiat din alta tara(nu il cunosc personal),ne-am apropiat mult,imi spune secretele sale,si are incredere in mine,i-am prezentat-o si pe prietena mea si am facut un grup,el in privat imi spunea lucruri dragute,ma alinta,iar pe grup vorbea numai cu prietena mea, folosea si acelasi alint pe care il folosea cu mine.Cred ca o place mai mult pe ea decat pe mine,iar eu cred ca simt ceva pentru el, si sunt foarte geloasa.Va rog ajutati-ma,dati-mi cateva sfaturi,nu stiu orice,dar va rog,vreau sa fie raspunsuri serioase, nu va bateti joc.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Sansele ca intre voi sa fie ceva sunt zero!
Lasa-l balta si cauta pe cineva din lumea reala, nu virtuala, cu care poti sa te si vezi cand doresti. Ce faci tu e o pierdere totala de timp sincer.
Nu zic ca nu poti sa intalnesti pe cineva si primul contact sa zic asa, sa fie pe un site de socializare. Dar trebuie sa fie din aceeasi localitate de preferinta, ca sa poti lasa cat mai repede discutiile online si sa te vezi cu el.
Trebuie sa analizezi un pic situatia si sa pui ratiunea la contributie aici. Plus ca gandeste-te ca pe net totul poate sa fie lapte si miere si tot asa de bine poate fi si o miciuna. De asta e indicat sa fie cineva "de prin zona" care sa-l vezi in realitate cum este ca persoana.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lasa baiatul in pace altfel chem POLITIA

| Iridescent a răspuns:

Termina cu lucrurilea astea puerile.Nu poate exista nimic intre voi, chiar nu realizezi? Analizeaza si tu mai bine ca de asta ai cap.

| AlyDulcika a răspuns:

Cunoasterile de pe retelele de socializare sunt foarte periculoase mai ales daca esti fata! In ziua de azi, nu poti avea incredere nici in prietenul de langa tine pentru ca nu stii ce ii poate capul. Incearca sa te gandesti, daca tu te-ai intalni fata in fata cu el peste 3, 4, 10 luni, s-ar putea sa nu mai ajungi acasa! Sper ca ai inteles la ce m-am referit. Si eu sunt fata, si eu am avut o relatie asa, pana mi-am deschis ochii si am observat cateva lucruri ciudate si am pus capat pana nu a fost prea tarziu. Sper ca te-am jutat.

| TuCurcubeos explică:

Va multumesc ca m-ati ajutat, si o sa ma gandesc mai bine la ce voi face mai incolo.