| anonim_4396 a întrebat:

Hello... vreau si eu sa stiu ceva. E posibil ca la primul contact sexual sa nu iti curga sange? Si fetelor...Doare rau primul contact sexual? va roooog, raspundeti`mi! fundaaaaabatting eyelashes puppy dog eyes.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare. Fie fiindca au himen elastic care se rupe doar la prima nastere vaginala, fia au un himen subtire si prost vascularizat care se rupe fara sangerare, fie nu au himen din nastere sau acesta s-a rupt intamplator anterior (la mers pe bicicleta, de exemplu).
Durerea este variabila. Fetele de varste mici raporteaza dureri mari, fiindca organismul se comporta ca la un viol. Fetele de varsta normala pentru inceperea vietii sexuale (peste 17 ani si jumatate) au dureri mai reduse, mai ales daca sunt foarte excitate, barbatul este atent si tandru si pe langa prezervativ folosesc lubrifiant.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Dacă nu reuşiţi până la capăt, atunci nu îţi va curge sânge, asta e clar. Multe fete reuşesc să aibă contact sexual propriu-zis de-abia după a doua sau a treia încercare.
De durut doare, însă dacă eşti pregătită să faci asta şi ai un partener pe care chiar îl iubeşti, uiţi de partea asta.

| Flav a răspuns:

Da, e posibil.
Daca doare? Doare de te pisi pe tine!

| superdorex a răspuns:

Depinde de partener, de felul in cae se comporta! Daca are rabdare cu tine, te iubeste e normal sa se comporte in asa fel sa nu te doara asa cum spune tipul mai sus! Si da e posibil sa nu curga sange, depinde mult de organismul fiecaruia! Multa bafta!

| liz23 a răspuns:

Fiecare organism reactioneaza diferit,e posibil ce spui tu, tine de cat de pregatit iti este organismul pentru asta, de partenerul care e langa tine si de cum te face sa te simti.

| vipande11 a răspuns:

Da sunt fele la care nu curg sange. SI depinde asta caci sunt la care e mare durera la care nu asta uh vei sti numai cat de tare te doare da sa stii ca placerea invinge asa ca nu iti face griji. Sper ca ti-am fost de folos BAFTA

| AnemonaP a răspuns:

S-ar putea sa nu curga daca ai himenul elastic, nu curge deloc

| Ammy93 a răspuns:

E posibil sa nu-ti curga sange. Iar la partea de durut- e doar la inceput. Dar daca ai un baiat bun langa tine, nu o sa ai nici o problema.

| speranza a răspuns:

Da,e posibil ca la primul contact sa nu-ti curga sange, depinde de fiecare fata.Si nu neaparat doare.La unele fete doare foarte putin,la altele putin mai mult, depinde si de baiat, cum se comporta cu tine.Trebuie s-o luati incet, el sa aiba rabdare, dar mai ales nu uita de protectie.Este foarte importanta, mai ales ca este vorba de primul contact sexual.Sa nu te gandesti sa nu te protejezi, caci poti ramane si prima data.Informeaza-te si cand o sa te simti pregatita, atunci treci la fapte!

| BoyOfHell a răspuns:

La partea cu cursul sangelui e posibil sa nu se intample deoarece himenul poate fi penetrat sau poate fi mai elastic. La partea cu durul depinde de cat de "animal" e partenerul

| AndreeaDulkika a răspuns:

Nu te doare asa tarewinking