| anonim_4396 a întrebat:

Help! Am mare nevoie de ajutorul vostru! Eu si iubitul meu ne certam din motive stupide! El nu are nicio vina, eu sunt o fire impulsiva. Spre exemplu, când el greseste spune ca ii pare rau, isi asuma toata vina si face sa,fie, totul bine. Il acuz mereu ca nu isi face timp pentru mine si ca ma neglijează, dar stiu ca nu e asa. Când sunt nervoasa, am reactii ciudate si îmi vars nervii pe el. Dramatizez inutil, pentru chestii banale. Stiu ca el tine la mine, si eu tin la el, dar nu inteleg de ce fac gesturile astea. Uneori, am senzatia ca asa il învăț minte sa nu îmi mai greseasca a doua oara, dar apoi realizez ca nu făcuse nimic rau. Sper sa mă intelegeti. Vreau ca totul sa fie bine in relatia asta. Am nevoie de sfaturi, cat mai multe!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invata sa te abtii si sa spui: Scuze! Ai fost, probabil, rasfatata acasa.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta deja ai simptome de menopauza? halele maica sfanta saracul baiat dar cum te mai suporta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Un singur sfat. Sa-ti revizuiesti in totalitate comportamentul. Nu este nevoie de altceva.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si fii mai intelegatoare cu greselile pe care zici ca le face iubitul tau. Din cate inteleg, tu esti aceea care cauta motiv de cearta cu el. Daca ai sa te comporti asa mereu, va veni vremea cand te va parasi si iti va parea rau ca te-ai despartit de el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vezi tu, omul e supus greselii!
Gresim cu totii, trebuie sa ne asuman greselile.
Invata sa faci compromisuri, sa lasi de la tine si sa-ti ceri scuze cand gresesti!

| sofisis a răspuns:

Doamne fereste, baiatul chiar te iubeste daca iti suporta toate fitele astea si figurile de buftea.
Nu vad de ce nu incerci sa te controlezi si sa gandesti putin...serios, nu doare sa gandesti, dar lipsa gandirii de obicei doare.

| peperonies a răspuns:

Nimic ciudat aici, esti femeie. nu sunt fiinte logice.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Baietii misto ca el ar trebui sa aiba la brat tipe misto! Tu esti dramatica.

| MidnightR a răspuns:

Mai degraba tu te certi, saracul doar e nevoit sa stea si sa suporte.

| masokista a răspuns:

Bine, deci, urmeaza acesti pasi si totul va fi bine!

1.Trebuie sa iti schimbi complet comportamentul.

2.Trebuie sa il iubesti, chiar de ar face 100 de greseli.

3.Trebuie sa il ierti de fiecare data, dar nu prea repede... de exemplu: te supara cu ceva, te prefaci ca plangi, te duci la baie, faci un dus, te intorci la el, il saruti, si ai spui ca il ierti!

4.Trebuie sa il respecti si tu, deoarece nu mai este nici el un copil...

Cam asta e tot ce am pentru astazi, ar voi reveni cu alte ''SFATURI'' maine :v... pupici draga, si bafta... ai nevoie de ea!